VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obří rodina 
se sešla 
v Lázních

Konstantinovy Lázně – Členové rodu Kozáků dorazili opět po roce do  Konstantinových Lázních. Přišlo jich na sto.

13.4.2014
SDÍLEJ:

VELIKÁ RODINA. O víkendu se sešlo v Konstantinových Lázních zhruba stovka mužů žen i dětí z veliké rodiny Kozáků. Foto: Jana Kratochvílová

Již druhý sraz odstartovali členové rodu Kozáků v Konstantinových Lázních. Rodina je tak rozvětvená, že čítá na sto čtyřicet šest osob. Letos se zúčastnilo sto lidí.

Po roce se opět sešli příbuzní z rodokmenu Kozáků. „Původně jsem dostala za úkol, že mám sestavit rodokmen naší rodiny. To je rodiny Kozáků. Scházeli jsme se jen na takových událostech, jako byly například pohřby a napadlo nás, že bychom se mohli scházet jindy, jinde a pravidelně. Téměř jsme se neznali. Proto jsme vymysleli toto setkání členů rodiny Kozáků," představila Deníku rodinný projekt organizátorka akce Jana Kratochvílová.

Minulý rok, téměř ve stejnou dobu, ale o den později, se sešlo v místní restauraci v Konstantinových Lázních 118 členů. Letos se historie opakuje a všichni jsou velice nadšeni. „Samozřejmě jsme se této akce účastnili i minulý rok. Přijeli jsme se pobavit a jsme rádi, když budeme moct zase všechny znova vidět. Některé jsme třeba neviděli celý rok," řekl Rostislav Kozák z obce Dolní Jamné, nejstarší člen rodu, který je jedním ze sedmi sourozenců Kozáků, od kterých se tradice zakládá.

Členové rodu jsou vesměs ze západních Čech. Z Domažlicka, Tachovska, Plzeňska. Program sobotního setkání byl organizátory také pečlivě naplánován. Na začátku byli všichni přivítáni, poté byli sděleny organizační záležitosti, členové si společně popovídali, co se událo v uplynulém roce a poté byla naplánována volná zábava v doprovodu hudební kapely. Své vystoupení předvedli také nejmladší členové rodiny jako mažoretky a dokonce bylo ukázáno vystoupení breakdance.  „Je založena také kronika rodiny Kozáků. Jsou v ní fotografie a informace od roku 1901," doplnila Jana Vogeltanzová, jedna z organizátorek. Ta ještě doplnila, že se všichni moc těšili na sobotní akci a mohli si zde také zakoupit zpracované DVD s prezentací fotografií z minulého roku za symbolickou cenu.

Iveta Luňáková

Autor: Redakce

13.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení