Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obsluha by měla dojít k autu, říkají motoristé na parkovišti

Tachov – Přijela na označené placené parkoviště na tachovském náměstí, zastavila a čekala u vozu, až přijde obsluha parkoviště vybrat poplatek. Místo osoby v oranžové vestě s viditelným označením obsluhy parkoviště přišla žena oblečená v civilu, bez označení. Předala vyplněný lísteček a vybrala peníze.

23.1.2012 8
SDÍLEJ:

NĚKTEŘÍ MOTORISTÉ upozornili, že obsluha placeného parkoviště na tachovském náměstí posílá vybírat jiné osoby. To se podle pracovnice parkoviště děje zcela výjimečně.Foto: DENÍK/Jiří Kohout

To se stalo jedné řidičce z Tachova. Podle řidičky by ale obsluha parkoviště neměla k motoristům posílat neznámé osoby, které s funkcí obsluhy nemají co do činění. „Proč není obsluha parkoviště na náměstí ochotná dojít k vozu a vybrat parkovné? Opakovaně se mi stalo, že jsem musela dojít přímo k paní a zaplatit u ní. Pokud není její povinností chodit k autům a vybírat přímo u nich, možná by bylo lepší, kdyby na náměstí byl parkovací automat. Ten by obsluhu mohl plně nahradit,“ sdělila řidička, která si nepřála být jmenována, ale jejíž jméno je redakci známo.

Parkoviště provozuje společnost Sluměta Tachov. Ta se upozorněním řidičky rovněž zabývala. „Obsah jsem projednal s obsluhami parkoviště. Obsluha má dojít za řidičem a provést výběr parkovného u auta. V případě dojezdu více aut na parkoviště současně, vybírá se poplatek postupně a pak je na zvážení řidiče, zda dojde k obsluze nebo počká u auta. Toto je však občasná záležitost. Základní povinností zůstává, že výběr parkovného se děje u auta,“ vysvětlil jednatel Sluměty Jaroslav Koptík.

Placené parkoviště na náměstí je v provozu ve všední dny od 8 do 17 hodin. Obsluha se na něm střídá. „Naše směna trvá čtyři a půl hodiny a střídáme se,“ uvedla Deníku jedna z obsluhujících, Žofie Mikulová.

Že k řidiči s vyplněným lístkem někdy pošle někoho jiného, připustila. „Je to ale zcela výjimečně. Stane se někdy, že prostě musím na záchod, tak požádám jednu známou, aby mi pomohla a parkoviště ohlídala,“ popsala Mikulová.

Toaletu totiž obsluhující nemají v buňce, která je zázemím pro parkoviště, ale musejí si dojít například do galerie, která je hned vedle. „A když je galerie zavřená, chodíme pod kostel na veřejné záchody nebo musíme spoléhat, že nás pustí v některé z provozoven okolo,“ doplnila obsluha parkoviště.

Pracovnice placeného parkoviště se podle Žofie Mikulové setkávají s pochopením, ale i s agresí řidičů. „Občas nejsou ochotní zaplatit vůbec, někdy i ujedou. Stává se, že zaplatí pětikorunu na půl hodiny, přijdou za dvě hodiny a odmítají doplatit. Někteří se hádají, jiní prostě ujedou,“ uvedla s tím, že převládají slušní řidiči.

Tržba z placeného parkoviště na náměstí je podle jednatele Sluměty různá. „Někdy je to více, jindy méně. Stává se, že desítky minut tam auto nepřijede, někdy třeba parkují čtyři najednou. Tržby jsou závislé i na počasí a ročním období,“ řekl Deníku Koptík. „V průměru se dá říct, že je to kolem šesti set korun denně,“ doplnil.

Řidiči, s nimiž jsme o situaci hovořili, poukazovali také na možnost zřízení parkovacího automatu. Provozovatel parkoviště jej ale instalovat nehodlá. „Lidé jsou nedisciplinovaní a máme zkušenosti s tím, že by prostě často nezaplatili. Obsluha alespoň dohlíží na to, aby byl poplatek uhrazen a hlavně dohlíží na pořádek v provozu na parkovišti,“ uvedl jednatel Sluměty Tachov.

Autor: Jiří Kohout

23.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:
Rybáři ve čtvrtek od rána připravovali vše potřebné, aby výlov byl úspěšný
12

FOTO: Teplé počasí o den posunulo výlov Regentu

Snímky z utkání Lom - Konstantinovy Lázně.
9

Lídři nezaváhali, Chodský Újezd i Lom nadále vládnou

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

Horšovský Týn – Jedinou oficiální zastávkou prezidenta Miloše Zemana na Domažlicku při nynější návštěvě Plzeňského kraje byl čtvrteční osmdesátiminutový pobyt v Horšovském Týně.

FOTOGALERIE: Dva autoři vystavují v muzeu

Černošín – V černošínském muzeu byla zahájena výstava fotografií Moniky Šavlové z Kladrub a Štefana Kučíka ze Stříbra.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman diskutuje s občany v Horšovském Týně

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

FOTO: Města si po čtvrtstoletí znovu potřásla pravicí

Stříbro – Spolupráce mezi městy Stříbro na české straně a Vohenstrauss na německé straně, trvá už několik desetiletí. Ta oficiální, na základě smlouvy o partnerství, pak 25 let. A právě tu chtěli zástupci obou měst stvrdit společným přátelským setkáním.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení