VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obyvatelé Přimdy plánovali zahradu Českého lesa

PŘIMDA - Názory návštěvníků budou promítnuty v projektu, který bude představen na konci října

17.9.2008
SDÍLEJ:

Obyvatelé Přimdy se setkali v sídle Správy Chráněné krajinné oblasti Český les. Zde měli možnost vyjádřit své nápady, jak by měla vypadat zahrada Českého lesa. Foto: Barbora Nováková

Obyvatelé Přimdy se sešli v sídle Správy Chráněné krajinné oblasti Český les. Cílem jejich setkání s odborníky bylo plánování, jak by měla vypadat zahrada Českého lesa, která obklopuje sídlo správy.

„Účastníků bylo nakonec osmnáct, nechyběli mezi nimi ani představitelé města,“ informuje Jindřich Horáček, vedoucí Správy CHKO Český les.
Po prohlídce zahrady se účastníci pustili do samotného plánování.

„To začalo metodou, které se říká brainstroming. Při ní každý mohl říct, co by si v zahradě představoval,“ uvedl Horáček.
Všechny nápady se zapisovaly a po brainstormingu následovalo jejich hodnocení. „Hosté dávali hlasy těm nápadům, které se jim nejvíc zamlouvaly,“ uvedl vedoucí správy.

Druhá část setkání pokračovala zakreslováním nejlepších nápadů do připravených nákresů.
„Nápady byly pestré. Občané by si v zahradě představovali například dětské hřiště, altánek, nebo jezírko s bobří hrází,“ řekl Jindřich Horáček.
Svoji vizi představila také zaměstnankyně správy a občanka Přimdy v jedné osobě Drahuše Valentová.
„Myslím si, že by bylo hezké, aby v zahradě byl plastický model Českého lesa s vyznačenými významnými místy. A souhlasila bych s hřištěm pro děti,“ nastínila možnosti využití místa odpočinku.

Po skončení akce byly všechny zapsané postřehy, nápady a také nákresy odevzdány architektce Lence Červinkové z chebského M projektu.
„Architektka vše zpracuje a připraví konečný projekt, který bude obyvatelům Přimdy představen na konci října při slavnostním odhalení pomníku Jindřicha Šimona Baara,“ podotkl Horáček.

Setkání se uskutečnilo v rámci projektu ´Zahrada Českého lesa – místo pro setkávání a odpočinek´, který je podpořen programem Nadace Partnerství ´Místo pro stromy´.

Autor: Miloš Němec

17.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení