Zastupitelé schválili záměr prodeje a o prodeji se podle přihlášených zájemců bude rozhodovat za několik týdnů. „Majitelé průmyslové zóny chtěli pro své manažery v lokalitě stavět domky. To ale podle územního plánu nejde,“ uvedl starosta Tachova Ladislav Macák. Další možností, se kterou investor přišel, byla výstavba menších bytových domů. „Vzhledem k tomu, že na minulém zastupitelstvu se diskutovalo o tom, že bychom měli umožnit i někomu dalšímu, aby projevil zájem o pozemek, odhlasoval se proto tento týden záměr prodeje,“ dodal starosta. Město bude nyní čekat, které firmy se přihlásí a jakou cenu za pozemek nabídnou. Zájemce musí také dodržet požadavky, které bude Tachov při prodeji nemovitosti mít. Mezi těmito požadavky figuruje i doba výstavby a co konkrétně může být v lokalitě vybudováno. Právě záměr ubytování vyvolal mezi tachovskou veřejností diskuse.

„O ubytovně tady v současné době nelze mluvit, podle původního zájemce se mělo jednat o běžné byty,“ vysvětlil tachovský starosta. „Na stranu druhou, pokud už by někde měly být ubytovny, ať vyrostou v areálech firem a ne ve městě,“ doplnil.

Podle dalších informací z řad zastupitelstva projevili v současné době o koupi pozemku, který má více než sedm a půl tisíce metrů čtverečných, zájem tři investoři, dva kvůli vybudování výrobních kapacit, jeden kvůli vybudování ubytovacích kapacit pro management. Kolik se jich nakonec přihlásí do výběrového řízení a jaké nabídnou ceny, je teprve otázkou příštích týdnů.

Podle zastupitele Jana Straky (ČSSD) se vůbec neměl pozemek určovat k prodeji na výstavbu ubytovací kapacity. „Tomu pražskému zájemci o výstavbu ubytovny jsme měli slušně poděkovat za zájem a odmítnout ho. Nechápu, proč vedení města od začátku postupovalo směrem k prodeji zadáním znaleckého posudku a proč rada města doporučila prodej pro výstavbu ubytování,“ uvedl Deníku. „Věřím, že se lidé hlasitě ozvou a že se žádná ubytovna na městském pozemku stavět nebude. Ať tam raději zůstane pole,“ doplnil.

V souvislosti se schválením záměru na prodej nemovitosti se na sociálních sítích rozhořela diskuse, ve které pisatelé většinou vyslovují obavy z další ubytovny

Podle jedné z diskutujících je problémem samotná výstavba. „Dostupnost ubytování zvýší nabídku a atraktivitu práce pro agenturní zaměstnance (cizince), kterých tu je již přespříliš,“ uvedla jedna z přispěvatelek, Petra Futrová.