VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obyvatelé Tachovského regionu mohou žádat o dotace

Tachovsko – Místní akční skupina (MAS) Český les, občanské sdružení, vyhlásila pro všechny zájemce 3. výzvu žádostí o dotaci z Programu rozvoje venkova Osa IV. LEADER.

8.3.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Petr Šilar

„Žádosti o dotaci lze předkládat v oblastech podpory vytvoření podmínek pro rozvoj cestovního ruchu, podpora podnikání v cestovním ruchu. Tato podpora je určena na vybudování rekreační infrastruktury pro malokapacitní ubytování, včetně stravování a rekreačních zařízení jako jsou koupaliště, plovárny, včetně odpovídajícího zázemí, hřiště a jiná rekreační zařízení s cílem tvorby pracovních míst, Pokračoval Josef Johánek.

Podporováno bude také zajištění služeb pro pěší turistiku, cykloturistiku, vodáctví a lyžování. „Na území Českého lesa doposud není plně rozvinuta venkovská turistika a není využit potenciál zemědělských farem v oblasti agroturistiky. Dále mohou zájemci žádat o podporu diverzifikace činností nezemědělské povahy, rozvoje drobného podnikání, zkvalitnění života na venkově a vzdělávání a rozšiřování znalostí místních obyvatel,“ řekl Josef Johánek z MAS Český les.

V úterý 23. března se bude v přimdském sídle CHKO Český les konat seminář pro žadatele o tyto dotace z Tachovska. „Začátek semináře je plánován v devět hodin dopoledne,“ doplnil Johánek. Podle Johánka mohou žadatelé předkládat žádosti osobně po telefonické domluvě na adrese Nádražní 653, Bor na tel. 724 857 249 každé pondělí od 9 do 17 hodin. Jiný termín je možný po předchozí telefonické domluvě. „Po telefonické domluvě jsou kdykoliv možné i osobní konzultace až do třetího května do dvanácti hodin,“ dodal Johánek.

Příjem žádostí probíhá od 8. března do 6. května letošního roku. Veškeré potřebné dokumenty a formuláře jsou taktéž k dispozici ke stažení na internetových stránkách Místní akční skupiny www.masceskyles.jz.cz.

Autor: Václav Šimek

8.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení