„Je mi ctí, že jsem přijal toto ocenění,“ řekl Josef Vacík, který dostal plaketu a pamětní list.

„Samozřejmě, také jsem volil, ale neprozradím koho. Myslím si, že nejvíce hlasů jsem dostal od lidí se kterými spolupracuji a se kterými děláme stejnou věc,“ dodal oceněný Vacík.

Tenisový klub ale podle jeho slov nevytáhl jen on, ale celá parta okolo borského Sokola. Připouští ale, že není tolik malých měst, které by měly například extraligu, druhou ligu žen a třetí ligu na tak vysoké úrovni.

Výsledkem jejich dlouholetá činnosti jsou podle borského starosty Petra Myslivce úspěchy Nikoly Gallerachové, mistryně republiky ve stolním tenisu. „Na jejím úspěchu se podepsalo více lidí. Ona je také členkou Tréninkového centra mládeže Vlašim a trénuje pod Lubošem Pěnkavou. V Boru sice dostala základ a ve Vlašimi z ní udělali vrcholnou sportovkyni,“ sdělil Vacík.

S vyhlašováním město začalo už v minulém roce, kdy byl při příležitosti pátého výročí založení Zámeckých slavností vyhlášen Občanem Borska Alois Podolka. „Měl jsem tehdy radost, že událost sklidila úspěch,“ uvedl Myslivec s tím, že Podolku nevybírali občané, ale zastupitelé. Letos tomu bylo naopak.

„Od ledna do dubna nominovali lidé občany, o kterých si mysleli, že by měli ocenění dostat. Na čtyřech místech byly volební urny a lidé mohli bez kontroly vhodit jakékoliv jméno. Čtyři první nominovaní se potom zúčastnili druhého kola, ve kterém byl vybrán Josef Vacík,“ vysvětlil Myslivec.

Volit mohli lidé od nuly do stal let. „Nebylo ani omezení v tom smyslu, že občané mohli nominovat své kandidáty z kteréhokoliv odvětví lidské činnosti,“ uvedl Myslivec.

Vítězem základního kola a účastníkem finále ankety se stal i bývalý starosta Boru a současný městský zastupitel František Podlipský. „Toho, že mě občané tak vysoko ohodnotili si nesmírně vážím. Myslím si, že za jejich hlasy stojí moje někdejší působení v čele radnice. Všem za podporu moc děkuji,“ řekl nám Podlipský.