Poslední havárie se u Regentu stala ve čtvrtek večer právě za silného deště. Střetly se tam dva automobily značky Ford a Volkswagen. Řidič fordu utrpěl lehké zranění. Škody se odhadují na statisíce korun.
„Koupil jsem si asi špatné pneumatiky, ale když jsem si chtěl do zatáčky přibrzdit, auto jelo stále rovně. Potom jsme do sebe narazili,“ uvedl účastník nehody, který si nepřál zveřejnit své jméno. „Řidič jednoduše nepřizpůsobil jízdu stavu a povaze vozovky,“ řekl zasahující policista.
„Od letošního ledna se v místě stalo čtrnáct dopravních nehod se čtyřmi lehkými zraněními. Havárie, při kterých by umírali lidé, se tam v tomto období nestaly,“ uvedla mluvčí tachovských policistů Jindřiška Cholenská.

Řidiči často zmíněným místem projíždějí smykem. „Když v protisměru nic nejede, nedělá mi to žádný problém. Za horizontem se vyhoupnu, a tu zatáčku vezmu smykem. Dá se projet devadesátikilometrovou rychlostí. Ale auta s dobrým podvozkem to zvládnou i stovkou,“ řekl chodovoplánský občan, který si nepřál zveřejnit své jméno, aby neměl oplétačky s policií.

Nebezpečným úsekem se zabývá i správce komunikace Správa a údržba silnic Stříbro. Chce úsek osadit novým dopravním značením. „Vzhledem k tomu, že komunikace má parametry pro devadesátku, tak nám tam policisté nepovolí dát značku, která by řidiči nařizovala snížit rychlost. Vozovka parametry splňuje i šířkou. Řidiči jsou neukáznění a v těchto místech by měli více předvídat. Chceme, aby byl úsek označen značkou „úsek častých dopravních nehod“. Zatím na to ale nemáme finanční prostředky,“ uvedl ředitel Správy a údržby silnic Stříbro Miroslav Sedláček.

Dalšími nebezpečnými místy jsou podle statistik policistů například zatáčky za Kočovem směrem na Bor, úsek mezi Rozvadovem a Přimdou, mezi Borem a Stráží nebo Stříbrem a dálničním nájezdem. Časté jsou i nehody na tachovské světelné křižovatce v době, kdy jsou semafory nefunkční.