Přes čtyřicet milionů korun nabídla za pět let uzavřenou plánskou nemocnici pražská holdingová společnost Unimex Group. Soud a věřitelský výběr ji vybral jako potencionálního kupce tříhektarového areálu zkrachovalé nemocnice. Ve čtvrtek se zástupci společnosti sešli v Plané s radou města, zastupiteli a představiteli věřitelského výboru. „Schůzka byla spíše informativního charakteru,“ řekl nám Karel Vrzala, člen věřitelského výboru a předseda svazku obcí usilujícího o obnovení jediné nemocnice na Tachovsku.

„Společnost nemá zkušenosti s provozem zdravotnického zařízení. Nicméně, pokud se objeví subjekt, který zkušenosti takového charakteru má, provozu nemocnice se nebrání,“ uvedl Vrzala. „Podle jejich názoru by se pak mohly zdravotnické služby zahájit i v novém pavilonu,“ dodal. „Pokud se dohodneme na znění a podmínkách smlouvy, nic nám nebrání, abychom do 14 dnů zaplatili nabídnutou částku,“ informuje zástupce Unimexu. Holding má s areálem ale i další úmysly.

V jeho vizi je například provozování Léčebny dlouhodobě nemocných a dalších sociálních služeb. Vyrůst by zde mohly i bytové jednotky. „Unimex ví o našem územním plánu, který v místě nemocnice povoluje pouze zdravotnické a přidružené aktivity,“ připomněl Karel Vrzala. Dva ´poražení ´s nabídkového řízení, realitky Bussmark a Murom, ale také zůstávají ve hře. To v případě, pokud Unimex nezaplatí. Nemocnici Unimex po částech prodá pouze v případě, pokud nezíská ´poradce´ v oblasti zdravotnictví.