S neobvyklou situací se setkali obyvatelé sídliště Východ nedaleko penzionu. Volně tam pobíhala bílá fretka. „Volala mi jedna paní, co tam bydlí, a upozornila mně na zvíře,“ uvedl Karel Bobál ze Záchranné stanice živočichů ve Studánce. „Byla v pohodě, běhala, a pak si sedla u domu. Nebyl tedy problém ji chytit do ruky. Nyní je u nás na stanici, je hodná a nekouše,“ pokračoval zvířecí záchranář, který ale upozorňuje případné nálezce takto zatoulané fretky na obezřetnost. Ne vždy se může odchyt cizího zvířete obejít bez následků. „Loni totiž došlo při odchytu fretky k pokousání dělníka. Pracoval na rodinném domku, fretka se tam zatoulala, on ji chtěl chytit do ruky a zvíře ho pokousalo. Museli jsme pak převzít fretku do karantény k nám do stanice, pro případ, že by se projevila vzteklina,“ poukázal na nebezpečí Bobál.

Pro v sobotu chycenou fretku hledají v záchranné stanici původního majitele nebo majitele nového. „Ze zverimexu mi sice volali asi před třemi týdny, že se jedna fretka ztratila, zda o nějaké nevím. Ale nezdá se mi, že je to tato chycená. Přeci jenom je to už nějaká doba,“ dodal ochránce zvířat.

Majitel fretky albína nebo zájemce o toto zvíře se může obrátit na redakci Tachovského deníku nebo přímo na Záchrannou stanici živočichů ve Studánce.