Trávíte rádi svůj volný čas pohybem? Pak neváhejte a přijeďte třeba už tuto sobotu 12. května do některého z 25 areálů Aktivní turistiky. Na Tachovsku se jedná o Camp Carolina v Brodu nad Tichou. Nejbližší další je až v Jáchymově v Krušných Horách. Akce je celorepubliková, na návštěvníky čekají provozovatelé areálů v Českém ráji, Krkonoších, Jeseníkách, Krušných horách, u Berounky nebo u Tiché Orlice a na mnoha dalších krásných místech Čech a Moravy. Sportovně-zábavný program začíná ve všech zařízeních v 10 hodin dopoledne a nabídne účastníkům sportovní soutěže, ukázky jednotlivých aktivit, hudební produkci a v neposlední řadě malé občerstvení zdarma. Každý areál Aktivní turistiky představí své ubytovací a stravovací služby, hlavně však ukáže zajímavé programy a disciplíny určené pro aktivní trávení víkendů a dovolených.

Rozsah možností, jak v těchto zařízeních trávit volný čas, je velmi široký a záleží na každém jedinci, v jaké se cítí kondici a co všechno bude chtít v rámci nabízeného sportovního menu vyzkoušet. Nabídka k ochutnání je velmi široká a pohybuje se od tradičních pěších, cyklo či koňských výletů, přes vodní radovánky v podobě sjíždění řek, koupání a potápění, až po aktivity ryze dobrodružné, jako jsou sjezdy na horských kolech a terénních koloběžkách, lezení po přírodních i umělých stěnách či převtělení se v Tarzana a dovádění mezi liánami v lanových centrech. A když mají návštěvníci tělo příjemně znavené, přichází na řadu aktivity relaxační. Mezi ně patří například minigolf, pétanque, badminton, sauna nebo masáže.

Nabídka je opět velmi široká a samozřejmě závislá na možnostech jednotlivých sportovně-rekreačních zařízení. Rozhodně však nemějte strach, že budete odjíždět hladoví a žízniví. Vyhlášení gurmáni z řad provozovatelů už nyní vymýšlejí rafinované grilovací marinády a chladí soudky s pivem! Vše je tedy připraveno a nachystáno, a od Vás se očekává pouze jediné: sundat bačkory, vypnout televizi, příp. zavolat přátelům a spolu s nimi vyrazit do některého z areálů Aktivní turistiky. Iinformace o poloze areálů naleznete na ww.aktivni-turistika.cz.⋌