Kandidáta ČSSD do senátu Miroslava Nenutila ze Stříbra podpoří ODS z Chebu. A to i přesto, že šéf ČSSD Jiří Paroubek vyloučil možnost, že by ČSSD v krajích uvažovala o koalicích s ODS. „Do jednání o krajských záležitostech já ani můj tým nezasahujeme,“ vyjádřil se Nenutil, který má na Chebsku část volebního obvodu. Podle současného karlovarského hejtmana Josefa Pavla z ODS nemá tato podpora souvislost s jednáním o možném obnovení krajské koalice ODS a ČSSD. To potvrdil také Nenutil s tím, že žádné koaliční dohody neexistují.

Poslanec Parlamentu ČR za Tachovsko a předseda krajského výboru ČSSD v Plzeňském kraji Václav Votava se k situaci nechtěl vyjadřovat. „Je to záležitost krajského vedení sociální demokracie v Karlových Varech. Osobně si nemyslím, že se jedná o nějaký handl mezi ČSSD a ODS,“ řekl včera. Dodal, že představitelé ČSSD se do ukončení povolebních jednání nebudou k tomuto vyjadřovat.

ODS z Chebska vyslovuje podporu Nenutilovi, proti němuž kandiduje nezávislý kandidát a starosta Františkových Lázní Ivo Mlátilík, také v inzerátech. „Jsou logickým důsledkem agresivní kampaně pana Mlátilíka proti ODS před prvním kolem voleb do Senátu,“ tvrdí v tiskové zprávě tým kolem Nenutila.
Podporu v kampani pro druhé kolo senátních voleb vyjádřilo Nenutilovi několik osobností napříč politickým spektrem. Například odcházející senátor Ladislav Macák, senátor za Karlovy Vary Jan Horník, senátorka za Domažlice Jiřina Rippelová, či neúspěšní kandidáti do Senátu z prvního kola Jan Svoboda a František Podlipský. „Vím, že Miroslav Nenutil dělá svou práci poctivě a rád bych jej v Senátu uvítal jako kolegu za sousední obvod,“ uvedl Horník.