„Měli jsme s tím nemalé problémy a nebylo v našich silách si pomoci sami. Proto jsme hledali pomoc u různých organizací, ale nepodařilo se nám potřebnou věc sehnat," vyjádřil se za společenství vlastníků domu Václav Srb.

Dům byl totiž postaven před několika desítkami let a lapač odpadu, který se porouchal a nefungoval tak, jak by měl, už se v takové podobě nedělá.

Jiskra naděje svitla vlastníkům domu, když se obrátili na tachovské středisko komunálních služeb a jeho vedoucího Libora Větrovského. „Tomu se nějakým způsobem podařilo chybějící součást sehnat, ale nebyla to přesně ta, kterou jsme potřebovali," doplnil Srb.

„Vpustě v tom domě jsou staršího data a původní části už nejde sehnat. Už se ani nevyrábějí," vysvětlil Větrovský. „Upravit by to samozřejmě šlo, ale muselo by se zbytečně bourat a postavit jinou kompletní dešťovou vpust. To by bylo zbytečné, protože byl porouchaný díl za pár korun," uvedl dále.

Jeho kolegové tedy součástku přizpůsobili, upravili do použitelného stavu. „Teď máme opět na delší dobu vystaráno. Chceme panu Větrovskému upřímně poděkovat, protože nám pomohl, i když nemusel," shodli se vlastníci domu.

Podle Libora Větrovského mohou podobné problémy v Tachově nastat znovu. „Domů s podobnými staršími systémy odtoku dešťové vody je na sídlišti Západ více. A podobná zařízení se najdou i na sídlišti Východ. Takže není vyloučeno, že se obyvatelé domů s podobným problémem už setkali, či setkají," dodal Větrovský s tím, že na třetím tachovském sídlišti, na Rapotíně, už se pravděpodobně použil jiný systém.