„Líbil se mi, dokonce jsem tady měla kamarády,“ pochlubila se malá divačka. „Ohňostroj se doopravdy povedl,“ doplnil slova vnučky Milan Dologh.

Než však ohňostroj ozářil pošmournou oblohu, zahráli žáci místní základní umělecké školy několik fanfár. „Neměli jsme ale žádné proslovy,“ řekl nám plánský místostarosta Pavel Nutil v pondělí dopoledne, tedy ve chvíli, kdy místo uklízel.

Asi pětiminutovou pyrošou sledovali diváci nejen v bezprostřední blízkosti rozhledny, ale i na okolních silnicích, zejména pak v Bezdružické ulici. Kdo však nechtěl šlapat kopec, mohl ohňostroj sledovat z náměstí. A podle informací, které se nám na místě podařilo zjistit, byl pohled na ozářený Bohušův vrch doslova famózní.

Novoroční ohňostroj vyšel městskou kasu na padesát tisíc korun. Je také otázkou, jestli se bude další novoroční ohnivá šou konat opět na Silvestra nebo až na Nový rok. „Slyšeli jsme spoustu ohlasů, které byly kladné, ale slyšeli jsme i ty velmi záporné. Budeme o tom jednat na středečním neveřejném jednání zastupitelstva, které by mělo celou věc posvětit,“ vyjádřil se Nutil.