Seznam se rozrostl o jedenáct regionů, mimo jiných i o Tachovsko. „Jsem velice rád, že interpelace v parlamentu byla úspěšná. Na jejím základě se rozjel celý proces, který vyvrcholil návrhem ministra pro místní rozvoj zařadit Tachovsko na seznam a jeho schválením,“ vyjádřil se poslanec Václav Votava.

V seznamu v současnosti figuruje 32 oblastí. Ministerstvo pro místní rozvoj vyčlenilo na pomoc těmto regionům 50 milionů korun. „Peníze by měly pomoci posílit celkový rozvojový potenciál regionů a snížit odstup od ekonomicky silných oblastí. Věřím, že tato částka nebude konečná,“ upřesnil ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

Od zařazení okresu na seznam si hodně slibují také ve Stříbře, kde ukončením výroby ve firmě AEES přišlo o práci mnoho lidí a úpadek pociťují zejména drobní obchodníci a živnostníci. „Během posledního roku u nás přišly o práci dva tisíce lidí. Město potřebuje hlavně stabilní pracovní místa. V části areálu bývalých kasáren vytváříme zónu pro střední a drobné podnikání,“ uvedl starosta Stříbra Miroslav Nenutil s tím, že město se chce zaměřit i na rozvoj cestovního ruchu.

Podle poslance Votavy je nyní třeba, aby na program, který by měl ekonomiku v regionu oživit, byli připraveni také žadatelé o finanční podporu.