"Bylo ihned jasné, že se nejedná o dělníky," uvedla tachovská městská policie. Po příjezdu na místo strážníci téměř nevěřili svým očím. Skupina tří mladíků se nacházela až v horních patrech lešení. Silně podnapilý stav byl zjevný i ze země. Podle policie trvalo zhruba půl hodiny, než skupinka odvážlivců slezla dolů. „Poté byla provedena slovní domluva, která se obešla bez pokuty, či jiného postihu. Bylo především štěstí, že se nikomu nic nestalo," dále uvedli strážníci.

V tomto ohledu se dá opravdu bavit o štěstí. Výstup na samotnou věž je poměrně obtížná záležitost i po schodech a pro střízlivého člověka. O nebezpečí, které hrozilo při výstupu v opilém stavu a ještě po lešení se nemusí ani dále hovořit. Zbývá tedy otázka, jak se trojici podařilo dostat do vyšších pater lešení. „Místo, kde probíhají práce je sice oploceno, ale při příjezdu policie byl sklopen žebřík do prvního patra lešení. Těžko říct, jestli ho takto zanechali pracovníci, či si ho skupina sklopila sama. Bylo by ale lepší první jedno, nebo dvě patra nechávat v době nepřítomnosti uzavřená," vyjádřila se dále Městská policie Tachov.

Podle jednatele firmy Inkasta Luďka Formánka, která má rekonstrukci na starost, ale pochybení ze strany zaměstnanců nebylo. „V době nepřítomnosti jsou žebříky z lešení dány pryč, aby se takovýmto případům zabránilo. Prostor je také obehnán plotem, který by měl případné dobrodruhy odradit. Bohužel, jak to tak bývá, ani tato ochrana není stoprocentní. Úplně stejně se může někdo vyšplhat na radnici. Podobné případy jsou časté a je štěstí, že tento neskončil neštěstím. Samozřejmě tuto událost bereme velmi na vědomí. Pokusíme se lešení a vstup na stavbu ještě více hlídat."