„Jeden takový případ jsme šetřili přímo na Štědrý den v Lesné, kde krátce před polednem jel s osobním vozidlem Audi čtyřiapadesátiletý řidič. Při jízdě po přehledném úseku vyjel vlivem opilosti do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucím osobním vozidlem Hyunadi, které řídila čtyřiadvacetiletá žena. Řidič vozidla Audi však z místa nehody ujel. Na místo se vrátil až poté, co přijeli dopravní policisté, kterým doznal, že dopravní nehodu způsobil,” popsala událost tisková mluvčí tachovské policie Dagmar Jiroušková.

Policisté provedli s oběma zúčastněnými dechové zkoušky.

„U řidiče byl výsledek pozitivní. Přístroj naměřil hodnotu 1,46 promile alkoholu, opakovaným měřením byla zjištěna hodnota nižší, a to 1,39 promile alkoholu,” uvedla mluvčí.

Na základě pozitivních výsledku byl muž převezen na lékařské vyšetření a odběr krve. „Další jízdu mu policisté zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz. Celkovou vzniklou škodu na vozidlech odhadli na čtyřicet tisíc korun.”

Další obdobná nehoda se stala večer na první svátek vánoční ve Slavicích.

„Událost se stala okolo jedenácté hodiny večerní. Na mokrém povrchu komunikace nezvládl řízení vozidla Audi dosud neznámý řidič, který uvedl auto při výjezdu z mírné levotočivé zatáčky do smyku. Následně vyjel do pravého silničního příkopu, kde narazil do sloupu telefonního vedení, který přelomil. Řidič vozidlo ponechal na místě a odešel,” uvedla k případu Jiroušková.

Policisté proto nyní zjišťují, kdo vozidlo řídil. Vzniklou škodu na autě i na telefonním sloupu odhadli na patnáct tisíc korun.

Třetí nehoda se stala v úterý v pravé poledne v Tachově. „Ulicí Růženy Svobodové jel s osobním vozidlem Renault šestačtyřicetiletý řidič, který při jízdě z ulice Na Stráni směrem do ulice Chodská nezvládl vlivem silné opilosti řízení vozidla a vyjel vpravo mimo komunikaci, kde přední částí auta narazil do betonového obrubníku. Přesto, že obrubník poškodil, z místa nehody ujel. Následně celou věc oznámil na policii s tím, že mu vozidlo někdo odcizil a poškozené jej zaparkoval v ulici Jana Ziky,” řekla mluvčí.

Na základě provedeného šetření a svědeckých výpovědí však policisté zjistili, že si řidič krádež svého vozidla vymyslel. „K tomu se poté sám přiznal,” dodala.

Policisté s ním provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. „Přístroj naměřil hodnotu 1,72 promile alkoholu v dechu. Na základě toho se muž podrobil i lékařskému vyšetření a odběru krve,” sdělila Jiroušková.

Vzniklou škodu na vozidle Renault odhadli policisté na pětadvacet tisíc korun, na poškozeném obrubníku odhadli škodu na tisíc korun.

„Všemi uvedenými případy se dopravní policisté i nadále zabýváme,” uzavřela Dagmar Jiroušková.