„Získali jsme v sedmičlenném zastupitelstvu čtyři mandáty, takže jsme si mysleli že jsme vyhráli a ukončili tak vládu starosty který tu byl čtyři volební období,“ uvedl Daniel Topinka, který byl do místního zastupitelstva zvolen za nezávislé. „Ale bohužel jsme se na velkém omylu. Úřadující starosta se všemi možnými prostředky snaží zvrátit výsledek a dosáhnout nových voleb. Napadají nás z nehorázných lží. Hlavně konkrétně moji osobu,“ dodal Topinka.

Starosta obce Jiří Hruška objasnil důvody, kvůli kterým byl podán návrh na neplatnost voleb. „Návrh byl podán kvůli agitaci v době konání voleb v budově obecního úřadu,“ sdělil Deníku starosta. „Osobně se domnívám, že za tímto stojí kandidáti z řad nezávislých. Nabízeli totiž v místním obchodě poukázky na odběr zboží,“ uvedl dále. To podle něj mohlo ovlivnit výsledky nedávných voleb.

Druhá strana ale toto popírá. „Ano, měl jsem v obchodě akci, kde jsem rozdával slevové kupony. Ty ale měly sloužit k propagaci nově otevřeného obchodu,“ tvrdí Topinka, provozovatel místního koloniálu. „Akce ale skončila dvanáctého října, tedy ještě před volbami,“ dodal. „Zašlo to tak daleko, že starosta využívá lidi aby mu podepisovali prohlášení, které použije jako doklad u soudu o tom, že chtějí nové volby. Že jsem já byl přítomen jejich vyplnění. Je smutné že starosta v dnešní době uplatňuje taková opatření ve svůj prospěch. Jsem přesvědčen, že lidé v naší obci nové volby nechtějí,“ doplnil Topinka.

V obci se sto šestnácti voliči tak v současné době panuje napětí. „Viděl jsem kandidáta nezávislých, jak se v den voleb setkal se skupinou sociálně slabších a s nimi pak přišel do volební místnosti. Poté jsem je osobně potkal v obchodě, jak popíjejí a myslím si, že tím právě využívali slevové kupony. V jednom případě jsem dokonce viděl, jak jeden z protikandidátů vyplnil volební lístek dopředu,“ kontroval starosta Hruška.

Z tohoto důvodu se v Ošelíně zatím neuskuteční ustavující schůze zastupitelstva. „Návrh na neplatnost voleb jsem dostal v pondělí, ve středu jsem se k němu vyjádřil. Kdy bude ustavující schůze zatím nedokážu říci. Nejdříve musí rozhodnout krajský soud. Prozatím povedu obec dále, starému zastupitelstvu skončil mandát,“ dodal závěrem starosta Jiří Hruška.