„Myslela jsem, že městské slavnosti už budou letos na novém náměstí, ale říká se, že se to nestihne. Docela by mě zajímalo proč," svěřila se Deníku čtenářka, která si nepřeje být jmenována, ale jejíž jméno je redakci známo.

Že má stavba zpoždění, Deníku potvrdil i starosta Stříbra Bohuslav Červený. „Dodavatel nějakou dobu nedoložil podle projektu požadovanou technologii zázemí pro veřejné osvětlení. Žádali jsme, aby odpovídala projektu. Až teď nám ukázali objednávky na autentické vybavení podle požadavků projektu," vysvětlil starosta s tím, že je to nutné kvůli plnění podmínek dotace. „Pozdržení stavby tím nastalo, ale věříme, že se všechno stihne. To základní už se podařilo udělat," uvedl Červený.

Právě o červnových městských slavnostech chce Stříbro nově zrekonstruované náměstí slavnostně otevřít. Loňský ročník slavností se kvůli rozkopanému náměstí uskutečnil v areálu bývalých kasáren.

Radnice také v souvislosti s rekonstrukcí náměstí řeší zhruba dvacet položek, aby zjistila, zda patří mezi uznatelné či neuznatelné náklady. „Neuznatelné musí hradit město, uznatelné jsou z dotačního titulu. V těchto dnech probíráme přibližně dvacet položek, které jsou sporné," řekl Deníku starosta.

Mezi těmito položkami je například přívod elektrické energie. „Chceme rozšířit možnosti přívodu proudu pro akce konané na ploše náměstí. Už teď víme, že je to položka navíc, kterou bude hradit město," vysvětlil Červený s tím, že zmíněné sporné položky jsou víceméně drobnosti, které ovšem v součtu budou znamenat statisíce korun.