V dnešních dnech se již místo prostoru pro chodce nachází hluboká díra. Došlo totiž na plánovanou reklamaci chodníku a zábradlí po nedávné celkové rekonstrukci ulice Hornická. „Problém je způsoben nevyhovující úpravou podloží chodníku. To bylo totiž zřejmě hutněno jiným způsobem než podloží pod zbytkem ulice a tak si nyní sedlo a způsobilo závadu,“ vysvětlil již dříve jádro problému místostarosta Tachova Jan Straka.

Jak již bylo řečeno dříve, vzhledem k povaze celé záležitosti uhradí stávající práce zhotovil rekonstrukce Hornické. „Nejdříve se udělá část blíže k Mateřské škole Sadová. Poté se udělá druhá část blíže k obchodnímu centru Kaskády,“ popsal plán prací místostarosta. Podle jeho dalších slov se ale původní plán prací nejspíše protáhne. „Momentálně se provádí sondy, odkrývá se celý prostor a bohužel se začíná zjišťovat, že terén v tomto místě je problematický. Určitě ale bude lepší, když tyto práce zaberou delší čas a udělají se pořádně, než aby se to urychlilo a během půl roku by se muselo znovu kopat.“

Zvlněná nová dlažba nebyla jediným problémem po dokončení rekonstrukce. Těžko přehlédnout šlo také zohýbané zábradlí. „Na všechny tyto problémy se postupně dostane a každý den se na nich intenzivně pracuje. Hotovo by mělo být do konce jara,“ na závěr dodal Jan Straka.