Borská radnice na opravu dostala osm milionů ze státního rozpočtu pro letošní rok formou účelové dotace. Zbytek částky pokryje Správa a údržba silnic Stříbro, která finance na opravu dostala od krajského úřadu.

„A také částečně z vlastních zdrojů,“ řekl nám ředitel SUS Stříbro Miroslav Sedláček. „Město musí vložit do vlastní realizace projektu částku rovnající se deseti procentům z poskytnuté dotace. Nařizují nám to podmínky poskytnuté dotace,“ informoval nás Petr Myslivec, místostarosta Boru. Stříbrská správa hradí pokládku nového asfaltového povrchu, včetně napojení na přilehlé komunikace. „Město pak zhotovení chodníků, kde bude položena zámková dlažba,“ uvedl místostarosta.

Součástí opravených chodníků budou i zatravněné plochy. Zároveň i nové veřejné osvětlení. Rekonstrukce probíhá za plného provozu a týká se zhruba šestisetmetrového úseku. Opravě předcházela plynofikace ulice a zároveň zavedení energetické a telefonní sítě. „Veškeré práce by měly být ukončeny do konce letošního října,“ podotkl Petr Myslivec. Na opravu ulice by měla v budoucnosti navázat i rekonstrukce přilehlého autobusového nádraží. Radní mají v úmyslu na ploše vybudovat například kryté přístřešky pro cestující. „Hledáme na to možnosti uvolnění potřebných financí z městského rozpočtu,“ nastínil místostarosta.