„Všechny úseky komunikací, na kterých se pracuje, pokračují podle předem stanoveného plánu," uvedl Popule. Zároveň nevyloučil, že by se ke stávajícím opravám, mohla přidat ještě další. „Zatím čekáme, až budou známy výsledky hospodaření za první pololetí. Pak teprve budeme řešit, co dál," dodal.

Rozhodně ale podle Populeho nedojde k opravě mostku na silnici mezi Tachovem a Svobodkou. Jednak se tam na jaře uvolnila část opěrné zdi, která se sesula do potoka, a také technický stav samotného mostku je už špatný. „Zatím jsme ve fázi příprav projektu. Počítáme s tím, že most budeme opravovat až v příštím roce," doplnil silničář.

O něco veselejší mohou být řidiči, kteří jezdí po tachovské Americké ulici. A hlavně její obyvatelé. Alespoň té části, kde se počítá s její opravou. Úsek je ohraničen křižovatkou ulic Americká a Slezská a pokračuje až na okraj města směrem k obci studánka. V současné době vypisuje silniční správa výběrové řízení na dodavatele. „Nyní v místě pracují vodaři a až práci dokončí, my bychom měli znát dodavatele na opravu komunikace," sdělil.

Město Tachov navíc v místě postaví nové chodníky i s obrubami. „Tím se město na akci podílí půl milionem korun bez DPH. Osm miliónů dodá kraj. Zahájení plánujeme po půlce srpna a hotovo by mělo být koncem října. Předpokládáme, že dodělávky potrvají do poloviny listopadu," doplnil Popule.