Pravidelné letní soustředění strávil orchestr v letovisku Pakoštane a kromě nácviku repertoáru bylo jeho samozřejmou součástí několik koncertů.

„Všichni výletníci se vrátili v pořádku a to je vždy to nejdůležitější. První, již zmiňované koncertování, bylo na lodi při plavbě do přírodní rezervace Telaščica poblíž ostrovů Kornati,“ popsal kapelník Josef Kadlec a dodal, že k velké radosti celé osádky lodi došlo i k očekávanému setkání s delfíny. „Příjemné pak bylo i koupání na dvou vybraných místech ostrovů.“

Hlavní koncert zájezdu se uskutečnil na náměstí před kostelem v Pakoštane, kde se sešlo početné publikum. „Poslední veřejný koncert byl v pátek ve večerních hodinách v Pine Beach campu. Mezitím orchestr rovněž třikrát zkoušel ve stínu borovic v hostitelském areálu,“ doplnil Kadlec.

Koncertní zájezd byl završením uplynulé sezóny. „A zároveň možností, jak nabrat nové síly i motivaci pro nadcházející školní rok. Velký dík patří Městu Tachov za finanční podporu letního soustředění a materiální zabezpečení,“ dodal kapelník.

Jaroslav Dostál.
Kdybych byl mladší, fáral bych znovu, říká nejstarší žijící horník na Stříbrsku