Účastníci z Tachovska, kterých bývá každý rok hodně – loni vyhrála skupina cyklistů z Tachova soutěž o nejpočetnější kolektiv na startu – si mohou vybrat mezi 20, 41, 85, 130 a 175 kilometry připravených tras.

„Motto letošního ročníku směřujeme k dvaceti letům od otevření hranice mezi Českem a Bavorskem,“ řekl nám předseda pořádajícího cyklistického klubu VC Concordia Pirk Alexander Radlbeck. Start a cíl bude v bavorském městečku Pirk, kde najdou účastníci potřebné zázemí. Zatímco dvě nejkratší trasy jsou spíše rovinaté a vhodné i pro rodiny s dětmi, ostatní tři trasy jsou náročnější. „Dvě nejdelší etapy jsou už spíše pro trénované sportovce, jsou náročné nejen svojí délkou, ale i výškovým profilem,“ dodal Radlbeck s tím, že se ale nejedná o závody, nýbrž o cykloturistickou vyjížďku.

Nejdelší trasa přivede cyklisty opět na Tachovsko, přes Pavlův Studenec na Halži, Tachov, Přimdu a Rozvadov. V Tachově bude jedno z kontrolních stanovišť. Největší kontrolní místo s kompletním zázemím bude u hasičárny v Eslarnu. „Příští rok bychom chtěli úsek na české straně prodloužit, cyklisté by z Přimdy nemířili do Rozvadova, ale přes Železnou,“ doplnil Radlbeck. Organizátoři očekávají v letošním roce 900 účastníků, přičemž dosavadní rekord byl 830 lidí. Uzávěrka písemných přihlášek byla v pondělí 24. srpna, zájemci o start na kterékoliv z tras se mohou přihlásit přímo na místě před startem. Další informace (i v češtině) jsou na www.vcc–pirk.de.