„Díky tomu, že jsme o návrhu rozpočtu diskutovali již dříve, byl schválen beze změn," řekl Deníku starosta Ošelína Jiří Šefčík.

„Rozpočet je vyrovnaný, hospodařit budeme přibližně se čtyřmi miliony korun," pokračoval ošelínský starosta. Podle jeho vyjádření je rozpočet vyšší než loňský, a to díky získaným dotacím. „Když jsem nastoupil do funkce, rozpočet obce byl kolem 1,2 milionu korun. Je to díky dotacím. Příspěvky od státu jsou stále zhruba stejné. Také se zlepšila platební morálka našich obyvatel za likvidaci odpadu, ale to jsou stále minimální částky. Největší podíl na růstu našich prostředků mají dotace," doplnil starosta Šefčík.

Obec už plánuje, jak získané prostředky utratit. „Nejvíce peněz letos poputuje na opravu sakrálních staveb v Horním Plezomu a Lobzích u Ošelína. To bude naše největší investiční akce. Dalším bodem bude tvorba nového územního plánu. Také ten bude hrazen z dotací. Plzeňský kraj nám v tomto případě přispěje částkou kolem tří set padesáti tisíc korun," uvedl dále starosta.

Ještě bychom ale v tomto roce chtěli zažádat o další dotace, které by byly rovněž určeny na opravy sakrálních staveb. Také je potřeba zrekonstruovat budovu našeho obecního úřadu. V tom případě by mohl být rozpočet obce ještě zhruba o milion korun vyšší. Mimo jiné uvažujeme i o vybudování obchvatu Ošelína a úpravu rybníka na návsi. Myslím, že je dobré snažit se získat a využít maximum finančních prostředků z dotací, i za cenu mírného zadlužení obce," dodal závěrem starosta Ošelína Jiří Šefčík.