Jak uvedl, Ošelín je obcí s vysokou nezaměstnaností, a to je je prý největší problém obce. „Téměř čtvrtina lidí je zde bez práce. Sám jim mohu pomoci jen minimálně, ale zase mi tuto snahu kazí jiné úřady. Například jsem si zažádal o přidělení prostředků na veřejné práce pro obec, kdy bych vlastně získal možnost zaměstnat minimálně dva lidi, ale třeba také i šest našich obyvatel. Ovšem tachovský úřad práce se k mé žádosti zatím nikterak nevyjádřil,“ zlobí se starosta Ošelína.

Co se týče dalších služeb, co jde, se prý snaží už řešit. „Vím, že třeba mládež tu nemá žádné zázemí, a tak pro ni připravujeme klubovnu, kde se bude moci scházet. Plánujeme i knihovnu s veřejným internetem zdarma, což jistě také přispěje k prospěchu obce. Jinak tu pro všechny děláme tradiční akce, jako je setkání se seniory, posezení u májky, máme tu dobře vybavené dětské hřiště. Snad ještě autobusové spojení by mohlo být lepší, moc tu toho nejezdí,“ řekl starosta.

Božena Nenutilová se svým kolektivem vše zapsala. „Tady v Ošelíně je skutečně vidět, že lidé mají o něco zájem. Už jen to, že sami přišli na setkání, něco dokazuje. Zdejší starosta nesedí s rukama v klíně, snaží se jednat. Samozřejmě, ne vždy jde vše rychle, jak by mohlo jít,“ uvedla Nenutilová. Setkání bylo pro všechny skupiny, své názory přišly vyjádřit rodiny s dětmi, senioři i tělesně postižení.

Projekt komunitního plánování sociálních služeb je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu.

Martina Sihelská