Oslava 30 let spolupráce obcí Rozvadov a Waidhaus, která se konala na rozvadovském fotbalovém hřišti v sobotu 11. května přilákala více jak tisícovku českých i německých návštěvníků. Od odpoledne až do pozdního večera se lidé skvěle bavili, ohnivá show, která doprovázela vystoupení skupiny RCZ - Rammstein Tribute Show a závěrečný desetiminutový ohňostroj byly pomyslnou třešničkou na velmi dobrém a velkém kulturním dortu.

Počáteční slovo patřilo starostům obou spřátelených obcí, kteří si vyměnili drobné dary v podobě erbů obou obcí. Všechny přítomné pozdravil starosta Waidhausu Markus Bauriedel a starosta Rozvadova Martin Ábel, který v krátkosti připomněl všechny bývalé představitele obou obcí, kteří působili ve vedení za dobu vzájemné spolupráce.

Zdroj: Jiří Matlák

„Na oslavu přijelo opět velké množství návštěvníků, což nás těší. Všichni jsme se dobře bavili jak u dechových souborů z Waidhausu, tak u domácí Chodovarky. Mladší generace se večer parádně rozjely u rockových skupin a bylo vidět, že se výběr kapel povedl,“ raduje se z vydařené akce starosta obce Martin Ábel. „Spolupráce s německou stranou si velice vážíme, takže nás potěšil zájem široké veřejnosti z obou stran hranice,“ dodal. „ RCZ - Rammstein Tribute Show byla hodně dobrá. Není to samozřejmě originál, ale fakt hráli skvěle a taktéž jejich efekty byly prostě super,“ řekl Deníku Jiří Matlák z Boru, který na akci dorazil s manželkou.