Soutěže o sladkou odměnu připravil pro své žáky pedagogický sbor ze Základní školy v Kostelní ulici v Tachově. „Program je ale určený pouze pro děti z prvního stupně. Žáci ze druhého stupně si na takové soutěže připadají už moc staří,“ usmála se zástupkyně ředitelky školy Libuše Gruberová. „Šesťáci nám ale pomáhají na stanovištích,“ dodala.

Druhák Fanda Kotyra se na oslavy těšil hodně těšil. „Učili jsme se jenom první dvě hodiny, protože dneska máme svátek,“ řekl. Ze soutěžních disciplín měl největší obavy z chůd. „Dopadlo to ale dobře. Sice jsem se hodně kymácel, ale nespadl jsem,“ pochlubil se nám.

Z chůd měl strach také Honza Červenka ze čtvrté třídy. „Stál jsem na nich jenom jednou v životě, a to se mi zrovna nedařilo,“ zavzpomínal.

Lepší to už prý bylo na sluníčku, soutěži, která spočívala v házení kuliček do otvoru. „To jsem splnil hravě,“ usmál se Honza.

Sladkosti dostali všichni soutěžící. „Tady nejde o o to, kdo bude nejlepší. Důležité je, aby se děti zúčastnily,“ podotkla zástupkyně ředitelky.

„Hasiči, hasiči,“ skandovaly v pondělí dopoledne děti na zahradě Mateřské školy v Lomu u Tachova, když před ně přicouvala avie tamního sboru dobrovolných hasičů.

„Oslavy Dne dětí jsme zahájili ráno opékáním buřtů. Tedy přesněji dětských šunkových klobás,“ sdělila nám ředitelka školky Jana Bartošová.

„Na hasiče se těšíme, ukážou nám, co všechno umí,“ měly radost děti před příjezdem hasičů. V programu, který si lomští hasiči připravili, se pak děti dozvěděly, proč mají hasičská auta zrovna červenou a bílou barvu, k čemu slouží jednotlivé části výstroje a co všechno hasiči k zásahu používají.

„Děti mají bohatý program nejenom teď, při dětském dnu. Brzy budeme mít rozloučení s předškoláky, kdy budou předškoláci pasováni na školáky. Čeká nás také výlet, táborák a další akce,“ doplnila ředitelka školky.