Již přes měsíc trvají opravy na více než šest kilometrů dlouhém úseku před hranicemi s Německem. Silnice je vyfrézována od křižovatky dále směřující na Dolní Výšinu, nebo na zmiňovaný hraniční přechod. „Jedná se o druhou etapu opravy této komunikace. První se uskutečnila minulý rok a táhla se od Horní Výšiny ke křižovatce. Nyní se opravy dočká i tato část," vysvětlila starostka Halže Jana Kiššová. Podle jejích slov dojde k opravě vrchních asfaltových vrstev, krajů vozovky a příkopů. „Bude se v podstatě jednat o velmi podobné opravy, které byly provedeny i při první etapě," dále řekla starostka. Veškeré práce v úseku by měly být dokončeny k datu třicátého srpna.

Více než s první etapou si občané rekonstrukci silnice spojují s dva roky starým pozdvižení. V roce 2014 došlo k uzavření hraničního přechodu Pavlův Studenec kvůli budování silničního převaděče v blízkosti německého Bärnau. Více než uzavírka cestující z České republiky naštval stav komunikace a stále se neřešící situace. „ Jo, kdyby se pracovalo na silnici i u nás, je to věc jiná. Přitom se na silnicích nedá pořádně a bezpečně jet. A jestli se tato situaci tituluje mezinárodní ostudou, tak jim to patří," okomentovala před dvě lety situaci Bohuslava Kovaříková z Tachova.

Názor na stav vozovky se po letech téměř nezměnil a oprava je velmi vítána. „Jezdím tam celkem často, vzhledem k tomu, že v Německu nakupuji. Ta silnice je opravdu příšerná a jsem nadšená, že se člověk už nebude muset bát toho, že někde vletí do nějaké velké díry," okomentovala minulou i stávající situaci Michaela Volejníková.

Jak už to u takovýchto větších projektů bývá, řidiči se budou muset potýkat s omezeními. Již v dnešních dnech je uzavřena cesta mezi křižovatkou a obcí Branka.

Celkové uzavření komunikace bude rozděleno na dvě etapy. „První část uzavírky začala již dnes a potrvá do čtvrtka čtvrtého srpna. Důvod je především rozměr vozovky. V této části je bohužel tak úzká, že nedovoluje provoz a práce zároveň. Alespoň nějakou útěchou pro řidiče by mohlo být, že omezení bude trvat pouze od osmé hodiny ranní do půl páté odpoledne," řekl Deníku generální ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Pavel Panuška.

Jak dále dodal, připravena je ještě jedna uzavírka na zcela stejném místě. Ta by se měla uskutečnit od 14. srpna a trvat by měla přibližně deset až dvanáct pracovních dní.