Kromě toho, že vláda chce některé výdaje řešit z peněz původně určeným obcím, samotná města a obce mají s pandemií nemalé ztráty. Silně to pociťuje i Tachov.

„Provozovnám v městských nemovitostech jsme odpustili nájmy, nemáme kvůli opatřením žádné výnosy ze sportovišť, prakticky nulovou činnost vykazuje kulturní středisko. Přitom náklady na tyto organizace, včetně mezd, běží dál,“ upozornil starosta Tachova Ladislav Macák.

Ten je, jako spousta jeho kolegů, na současné vládní kroky naštvaný. „Před čtrnácti dny vláda ubezpečovala, že peníze dostaneme všechny, teď je to zase jinak. Jsme naštvaní, omezujeme investice a bojíme se, že tohle nebude jen letos,“ uvedl.

Město Tachov tak kvůli finanční situaci pozastavilo například plánovanou rekonstrukci veřejného osvětlení v jedné části, kde se měla provádět výměna světel za nová. Prozatím tam zůstanou současná světla. „Ale rekonstrukce společenského areálu Mže se dělat bude, tu nezrušíme. Otázkou pak ještě zůstává, jak seženeme peníze na celkovou opravu náměstí, kterou jsme chtěli letos zahájit,“ dodal Macák.

Osobní auto vjelo v neděli v podvečer do domu seniorů Panorama v Tachově.
Auto vlétlo do domova seniorů, jedna žena byla zraněna