„Já s manželkou jsme přijeli jako první, a to ve čtvrtek, fanklub dorazil autobusem v sobotu. Hned ten den jsme se Zdeňkem vyrazili na večerní procházku s jeho pejskem, má totiž máltézáčka. Zdeněk říká, že to jeho relax chodit s psíkem na procházky. Protože jsme se od mistrovství republiky v Hlinsku neviděli, tak jsme si měli co říct a probrali jsme i program mistrovství světa. Zdeněk každý den trénoval, musel také absolvovat dopingové zkoušky, ale pořád byl v pohodě,“ uvedl otec cyklokrosaře Zdeněk Štybar.

„V pátek ráno si zatrénoval na silnici s reprezentanty z Francie. V sobotu dopoledne opět trénoval, ale už na trati, a ten den také za ním přijela přítelkyně Ine. K večeři si dal jen suchou rýži a drůbeží maso na vodě. Byl v dobré kondici i náladě. Měl tam celý svůj tým, lékaře, psychologa, maséra, ale také své mechaniky a nakonec i náš rodinný tým a fanklub ze Stříbra. Konkrétně tomu bych chtěl moc poděkovat za to, že Zdeňka takto podporují, jezdí za ním a vytvářejí tak skvělou atmosféru. Zdeněk se na ně vždycky moc těší,“ řekl Štybar starší.

V neděli už všichni netrpělivě očekávali, jak závod dopadne. „Ten den byl asi každý nedočkavý, ale já věděl od Zdeňka, že do toho dá všechno. Šel do toho s velkým odhodláním, vsadil vše na jednu kartu a vyšlo to. Hned v cíli mě objal a řekl. Tati, tak jsme to dokázali. Bylo to skvělé,“ vyprávěl otec mistra světa. „Pak mu všichni gratulovali,“ dodal Zdeněk Štybar starší ze Stříbra s tím, že Zdeněk domů přijede v březnu.