Jedna z informací, kterou Ziegler upřesnil, se týká investora. V médiích se jako investoři označuje skupina kanadských hokejistů. „Nejedná se ovšem o kanadské hokejisty, ale o české hokejisty působící v NHL," sdělil Deníku manažer.

„Pod pojmenováním Benešovice Outlet pokračují přípravy pro stavbu a provoz luxusního outletového centra," potvrdil s tím, že paralelně se připravuje podobný projekt v Bavorsku.

Plánovaný areál neoznačují investoři jako nákupní centrum. „A také nepřinese nevýhody pro maloobchodní síť v regionu. Z praxe je známé, že outletová městečka podporují hospodářství v regionu, kde se nacházejí," vyjádřil se zástupce investorů. Cílovou skupinou zákazníků je totiž solventnější klientela z okruhu zhruba čtyř set kilometrů, která v centru najde velký výběr cenově výhodného značkového zboží.

„Navíc místo zvolí jako zastávku na cestě do Prahy turisté ze západu a jihozápadu Evropy, mnoho dalších zákazníků, kteří budou na místo přijíždět, navštíví také jako turisté okolní region, což může přinést další pracovní místa v gastronomii, službách a obchodu," nastínil Ziegler.

Co se týče pracovních příležitostí přímo v outletovém centru, těch by mělo být v roce 2015 kolem sedmi set, do roku 2017 by se počet zaměstnanců měl přiblížit až k 1200. „Poskytovateli pracovních míst bude administrativa samotného centra, servis, služby a především mezinárodní luxusní módní značky, které budou od svého budoucího personálu požadovat dobré znalosti němčiny, případně angličtiny," doplnil.

Čtěte také:Obří outlet vyroste asi ještě letos

Nadprůměrné by podle investorů měly být mzdy. K tomu bude k dispozici veřejná mateřská škola a další sociální služby. V neposlední řadě nabídne centru bezplatné kurzy němčiny. „Vysoké daňové příjmy pak budou převážně výhodou pro obec Benešovice a okolí," dodal zástupce investorů.

Ačkoliv projekt má podle Zieglera obrovskou podporu u vedení obce Benešovice, více vstřícnosti by investoři očekávali také u kraje. „Tam jsme zatím nezaznamenali žádnou výraznou administrativní podporu. Nepožadujeme finanční podporu, ale nemůže se zase po investorovi chtít, aby financoval infrastrukturu," u­vedl.

Proto jsou investoři vděční především představitelům Benešovic. „Poděkování si zaslouží pan starosta Janča. Jeho angažovanost k tomu, aby to prospělo obci a občanům, nás přesvědčila investovat miliony korun do plánování a příprav," uvedl závěrem Jürgen Ziegler.

Ze strany obce je lokalita o rozloze čtrnácti a půl hektaru v podstatě připravena pro výstavbu. „Na tom jsme pracovali už v době, kdy tam předchozí majitelé chtěli postavit výrobní závod. Ještě je třeba vybudovat nový přivaděč vody, pro který jsme museli zvolit jinou trasu, než byla původní, ostatní inženýrské sítě jsou víceméně připraveny," uvedl Deníku starosta Benešovic Miroslav Janča.