VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Outlet podpoří hospodářství v regionu

Benešovice – Řada spekulací a nepřesných informací se podle Jürgena Zieglera, který zastupuje investory, objevila v médiích a mezi lidmi v souvislosti s projektem outletového městečka, které by mohlo vyrůst u dálničního sjezdu v Benešovicích.

18.1.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: archiv Deníku

Jedna z informací, kterou Ziegler upřesnil, se týká investora. V médiích se jako investoři označuje skupina kanadských hokejistů. „Nejedná se ovšem o kanadské hokejisty, ale o české hokejisty působící v NHL," sdělil Deníku manažer.

„Pod pojmenováním Benešovice Outlet pokračují přípravy pro stavbu a provoz luxusního outletového centra," potvrdil s tím, že paralelně se připravuje podobný projekt v Bavorsku.

Plánovaný areál neoznačují investoři jako nákupní centrum. „A také nepřinese nevýhody pro maloobchodní síť v regionu. Z praxe je známé, že outletová městečka podporují hospodářství v regionu, kde se nacházejí," vyjádřil se zástupce investorů. Cílovou skupinou zákazníků je totiž solventnější klientela z okruhu zhruba čtyř set kilometrů, která v centru najde velký výběr cenově výhodného značkového zboží.

„Navíc místo zvolí jako zastávku na cestě do Prahy turisté ze západu a jihozápadu Evropy, mnoho dalších zákazníků, kteří budou na místo přijíždět, navštíví také jako turisté okolní region, což může přinést další pracovní místa v gastronomii, službách a obchodu," nastínil Ziegler.

Co se týče pracovních příležitostí přímo v outletovém centru, těch by mělo být v roce 2015 kolem sedmi set, do roku 2017 by se počet zaměstnanců měl přiblížit až k 1200. „Poskytovateli pracovních míst bude administrativa samotného centra, servis, služby a především mezinárodní luxusní módní značky, které budou od svého budoucího personálu požadovat dobré znalosti němčiny, případně angličtiny," doplnil.

Čtěte také:Obří outlet vyroste asi ještě letos

Nadprůměrné by podle investorů měly být mzdy. K tomu bude k dispozici veřejná mateřská škola a další sociální služby. V neposlední řadě nabídne centru bezplatné kurzy němčiny. „Vysoké daňové příjmy pak budou převážně výhodou pro obec Benešovice a okolí," dodal zástupce investorů.

Ačkoliv projekt má podle Zieglera obrovskou podporu u vedení obce Benešovice, více vstřícnosti by investoři očekávali také u kraje. „Tam jsme zatím nezaznamenali žádnou výraznou administrativní podporu. Nepožadujeme finanční podporu, ale nemůže se zase po investorovi chtít, aby financoval infrastrukturu," u­vedl.

Proto jsou investoři vděční především představitelům Benešovic. „Poděkování si zaslouží pan starosta Janča. Jeho angažovanost k tomu, aby to prospělo obci a občanům, nás přesvědčila investovat miliony korun do plánování a příprav," uvedl závěrem Jürgen Ziegler.

Ze strany obce je lokalita o rozloze čtrnácti a půl hektaru v podstatě připravena pro výstavbu. „Na tom jsme pracovali už v době, kdy tam předchozí majitelé chtěli postavit výrobní závod. Ještě je třeba vybudovat nový přivaděč vody, pro který jsme museli zvolit jinou trasu, než byla původní, ostatní inženýrské sítě jsou víceméně připraveny," uvedl Deníku starosta Benešovic Miroslav Janča.

Autor: Jiří Kohout

18.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení