„Pan doktor se rozhodl odejít do starobního důchodu ke konci dubna. Svoje rozhodnutí nám oznámil už během ledna, měli jsme proto čas na hledání nového lékaře,“ řekl Deníku ředitel tachovské polikliniky Petr Tuháček a pokračoval. „Pacienti bez odborného lékaře v Tachově dlouho nezůstanou. Od července nastoupí doktor Petr Nepraš a ordinovat bude dva dny v týdnu. Doktor Nepraš je ortoped s dvacetiletou praxí, má zkušenosti z operačního sálu z plzeňské Fakultní nemocnice a také ze zahraničních klinik. Jsme velmi rádi, že se podařilo pana doktora pro naši polikliniku získat,“ doplnil.

V kostele svatého Mikuláše se uskutečnila zádušní mše a odhalení pamětní desky věnované Vladimíru Bornovi.
Faráře Borna bude připomínat pamětní deska

Teď probíhají úpravy a dovybavuje se ordinace pro nového lékaře. „Již v loňském roce jsme opravili čekárnu ortopedie a v současné době chceme kompletně vybavit i ordinaci. Pan doktor měl svoji představu o jejím vybavení, chceme mu proto ordinaci zařídit přesně podle jeho představ,“ doplnil Petr Tuháček.

Pacienti, kteří potřebují vyhledat pomoc ortopeda neodkladně, se mohou obrátit na ambulance v Plané, Boru nebo ve Stříbře.

Situace pro ně není tak beznadějná, jako při nedávném ukončení ordinace diabetologie. Pacienti museli za lékařem jezdit mimo okres, protože na Tachovsku žádný jiný diabetolog neordinoval. V případě diabetologie se již situace pacientů z Tachovska uklidňuje, nová lékařka Jitka Tomešová začala ordinovat na tachovské poliklinice už začátkem dubna.

Ve Stříbře se uskutečnil sedmý ročník Májové jízdy veteránů.
OBRAZEM: Tachovskem se prohnaly desítky veteránů