Pracovníci ze Záchranné stanice živočichů vyndavali ze spadlé kanalizační jámy ježka, který zde byl možná několik dní. Nebezpečná nástraha se nachází na sídlišti Západ v Tachově hned vedle dětského hřiště. Deník na ni upozornili čtenáři. V době letních prázdnin, kdy mají děti volno, se na hřištích střídá dětí hodně. Sice není konkrétně tento kanál hluboký, dítě v běhu však může nemile překvapit.

Kam se víka poděla, není jisté. Stávají se však terčem zlodějů, kteří si výkup odpracují dřinou klasický kulatý poklop na kanál totiž váží od padesáti do jednoho sta kilogramů. Zloděj si tedy celkově mohl přijít až na tři a půl tisíce korun. Výrobci a dodavatelé těchto poklopů už to tedy řeší tak, že železné skruže zalévají do betonu, a takový poklop je pro zloděje nejen těžký, ale dolovat z něj pracně železnou skruž se jim nevyplatí. Zloději železa se tedy musí přeorientovat na něco jiného.

Pokud najdete otevřenou skruž na poli, kanál bez poklopu na sídlišti nebo v jiných místech zkrátka jámy, které mohou být nebezpečné svému okolí, musíte v první řadě zjistit, komu pozemek patří. To vám sdělí nahlédnutí do katastru nemovitostí a následně můžete informovat majitele.

Tuto problematiku s městskými pozemky řeší i investiční odbor městského úřadu v Tachově, ten dává většinu těchto prostor k okamžité nápravě. Musí o tom však vědět.