Do cíle Plánské padesátky došla také Šárka Solovějová z Plané. „Tento rok se pochod vydařil. Sice bylo trochu bláta, ale to mi nevadilo. Mě se to moc líbilo, ale těch kopců bylo dost,“ uvedla s úsměvem.

„Startovalo 1346 účastníků. Nejpočetnější skupinou jsou samozřejmě pěší, o něco méně jelo cyklistů,“ uvedla jedna z organizátorek.

Účastníci si také mohli vybrat z několika tras. Pro ty nejmenší chodce byla určena trasa pět kilometrů a pro všechny ostatní pak trasy o délce třináct, dvacet tři, třicet tři a padesát kilometrů. Cyklisté si mohli vybrat ze dvou tras, a to třicet pět a padesát kilometrů. „Na nejdelší, padesátikilome­trovou trasu, se v letošním roce vydalo čtrnáct turistů,“ řekl Deníku hlavní pořadatel tradičního pochodu Karel Kašpar. „Nejvíce lidí si vybralo třinácti a třiadvacetiki­lometrovou túru,“ dodal.

Trasy směřovaly zejména na jihovýchod od Plané. Padesátikilometrová trasa byla vytýčena údolím Kosího potoka až ke Stříbru.

Na start dorazili také tradiční recesisté z Chebu. Zatímco v minulých letech se například představili v secesních společenských kostýmech, letos přijeli na historických bicyklech a v dobovém oblečení ve stylu čtyřicátých a padesátých let.

Z Mariánských Lázní přijel na Plánskou padesátku Petr Harmáček. A odjížděl spokojený. „Sluníčko svítilo, dobře se šlo. S kamarádem jsme si cestou opekli buřty, a pak zase pokračovali.“

Josef Holek

Čtete také: První ročník Plánské padesátky se startoval z kašny