„Nezapomněli jsme ani na ty nejmenší. Pro ty máme přichystanou trasu dlouhou pět kilometrů,“ sdělil hlavní organizátor Karel Kašpar.

Pěší trasa patnáct kilometrů bude směřovat do Týnce, Otína, ke Kosímu potoku a na Kříženec. „Pětadvacítka potom půjde na Kříženec, do Caltova a potom kolem Kosího potoka okolo Čertovy skály do Michalových hor, z nich do Výškova a Plané,“ popsal Kašpar. „Trasa pětatřicítka potom půjde začátkem jako pětadvacítka, ale pod Křínovem přejdou Kosí potok a půjdou do Dolní a Horní Vísky, Stanu a zpět do Caltova, do Michalových hor, Výškova a Plané,“ dodal Kašpar.

Nejdelší, tedy padesátka půjde stejně, jako pětatřicítka, akorát bude protažena z Michalových hor na Buchtál, Dolní Kramolín a Chodovou Planou.

Organizátoři nezapomněli ani cyklisty. „Pro ně máme cyklotrasy dlouhé třicet pět a padesát kilometrů. Jsou ale směřovány opačným směrem, než trasy pro pěší. Pětatřicítka se pojede z Plané, směrem na západ do Nahého Újezdce, Březí a Štokova a k památníku na „Jalováku“, pak na Žďár a z něj zpět přes Chodský Újezd a Jadruže do Plané,“ uvedl Kašpar.

Cykloturisté jedoucí padesátku potom pojedou z Březí do Ctiboře, Halže a přes Horní Výšinu do Branky, na signálku a zpět přes „Jalovák“, do Chodského Újezdu a Plané. „Trasy připravuje šest turistů. Celkově pak pochod bude organizovat třicet lidí. Sháněli jsme povolení od lesů, měst a obcí, zda můžeme projít, ale vše je v pořádku,“ popsal Karel Kašpar.

Pochod startuje od sedmi, do devíti ráno, na mini trasu od deseti hodin a na cyklotrasy od osmi hodin ráno. Startovné činí dvacet korun. „Účastníci si odnesou pěkné zážitky, suvenýr a diplom,“ doplnil Kašpar.