„Když na to máme čas, tak hokej sleduji a samozřejmě českým hokejistům fandím, ale toho času tolik nemám,“ řekl Deníku tachovský farář Václav Vojtíšek. Například páteční semifinále se Švédskem si musel nechat ujít. „Semifinále se hrálo zrovna v době, kdy máme bohoslužbu. Pátek byl poměrně významným církevním dnem, takže hokej ustoupil stranou,“ vysvětlil.

„Dříve jsem sport baštil více, teď už tolik ne, ale vrcholové události jako je právě mistrovství světa, samozřejmě sleduji a zvláště, když to český tým někam dál dotáhne,“ uvedl dále tachovský farář. Ten se ale musí obejít bez televizního přenosu. „Televize jsem se před třemi roky zbavil, ale poslouchám přenosy v rádiu. Všem to doporučuji. Je to možná ještě napínavější, než v televizi, protože musíte ke komentáři zapojit svoji představivost a to pak je adrenalinu daleko více,“ řekl Deníku Václav Vojtíšek.

Také plánský farář Jaroslav Šašek nemá televizi. Středeční čtvrtfinále však v televizi viděl. „Sledoval jsem je ve věznici s odsouzenými,“ uvedl Šašek, který dělá zároveň na Karlovarsku vězeňského kaplana.

Ten si při fandění také někdy zakřičí. „Když se našim daří, tak si pochopitelně rád zařvu s ostatními. Ale jinak jsem fanoušek přiměřeně věku. Vzpomínám, jak jsem hekticky prožíval třeba hokej v devětašedesátém, kdy jsme tehdy Sovětský svaz dvakrát porazili. To nebylo ani fandění, to byla taková malá válka, ale zážitek to byl nádherný,“ uvedl plánský farář.

Pravoslavní kněží se modlí nejen za úspěch českého mužstva, ale hlavně za Jaromíra Jágra. Ten je, jak uvedl tachovský pravoslavný kněz Milan Horvát, pravoslavným věřícím. „Tak se za něj modlíme, držíme ho pod ochranou a hledíme si ho,“ uvedl.

Milan Horvát si hokej v televizi ujít nenechá. „Fandím samozřejmě českému mužstvu, ale sleduji i jiné zápasy. Díval jsem se například ve čtvrtek na Kanadu s Ruskem, sledovat budu i obě semifinále.“

Na hokej se dívá nejraději doma. „Nemusím k tomu mít zrovna hospodskou kulisu a alkohol. Raději se dívám v klidu doma, ale když se daří, s chutí si zařvu,“ řekl Deníku.