Památkové objekty, z nichž některé jsou běžně nepřístupné, se veřejnosti otevřou v sobotu 20. září od 10 do 17 hodin. Mezi novinkami letošního roku je vystoupení pěveckého sboru Lach, který interpretuje židovské písně.
„Kdybych měl vyjádřit konkrétně, na co jsem nejvíce zvědavý, pak je to určitě vystoupení pěveckého sboru Lach. Jsou to mladí lidé převážně z Tachova a ve dvou koncertech se představí v zahradě rabínského domu v ulici K. H. Borovského,“ vyjádřil se místostarosta Tachova Jiří Struček.
Zahrada rabínského domu je jednou z devíti památek, které se do Dnů evropského dědictví (EHD) v Tachově zapojí. Lach zde bude koncertovat v sobotu ve 13.30 a 15.30 hodin.

Program EHD bude zahájen v sobotu v 9.30 hodin trubači ZUŠ Tachov na nádvoří zámku. Následovat bude promenádní koncert Dechového orchestru mladých a odpoledne se představí další žáci ZUŠ Tachov. Obě křídla tachovského zámku budou od 10 do 17 hodin zpřístupněna veřejnosti.
Ve stejnou dobu bude otevřen klášter a kostel sv. Máří Magdalény a Alžběty, kde budou každou celou hodinu komentované prohlídky.
Ty budou také v kostele Nanebevzetí Panny Marie, a to ve 12 a v 15.30 hodin. Provázet bude osobně farář Václav Vojtíšek. V kostele bude také k vidění výstava starých mešních knih, latinsky psaných misálů, rituálů a dalších církevních písemností.
V klášterním kostele a ve farním kostele bude koncertovat Tachovský dětský sbor. Koncert je připraven také do kostela sv. Václava, kde vystoupí Smíšený komorní sbor Tachov – KOZTlive.cz.

Každou celou hodinu budou komentované prohlídky ve mlýně a v Příhradební uličce s možností vystoupat na dvě věže hradebního opevnění. Otevřena bude také Městská galerie a Jízdárna Světce, rovněž s komentovanými prohlídkami.