„Jedná se o panoptikum voskových figurín lidských bytostí, zobrazující anatomické anomálie, které inspirovaly mnohé tvůrce filmových hororů," informovala koordinátorka výstavy J. Lasunovová.

Figuríny jsou důkazem, jak krutě si příroda dokázala pohrát s lidskou bytostí. „Ve všech případech se jedná o figuríny osob, které skutečně žily," dodala.
Takto postižené osoby vzbuzovaly zájem ostatních lidí, nesnadno se zařazovaly do společnosti, ale také přitahovaly zájem vědců. Právě na základě vědeckých poznatků vytvořili umělci v Petrohradském antropologickém muzeu 25 věrných napodobenin z vosku. Byly použity lékařské oční a zubní implantáty a do vosku vpichované pravé lidské vlasy. Figuríny proto působí dokonale živým dojmem.

Výstava se do Čech vrací po 13 letech velmi úspěšného turné v Holandsku a Německu.

Katastrofy lidského těla na Tachovsku

Tachov
Výstava se koná v termínu od 1. do 7. prosince v Tachově v Městské galerii (nám. Republiky 85), je otevřena denně od 10.00 do 18.00 hodin.

Stříbro
Výstava se koná v termínu od 8. do 11. prosince, tedy pouze 4 dny, v kině Slavia (ul. Benešova 587). Je otevřeno od 10.00 do 19.00 hodin.

Z výstavy v Chebu: Katastrofy těla zaujaly malé i velké