Několik komerčních obchodů v Tachově má parkovací místa vyčleněna i pro rodiny s dětmi. Tak důležité místo jako je poliklinika v Tachově taková místa nemá. Rodiče by je pro manipulaci s kočárkem jistě potřebovali. V okolí polikliniky však taková místa a prostory k jejich vybudování nejsou.
Maminka s nemocným dítětem musí tedy zaparkovat například u domova pro seniory nebo na placeném parkovišti v Husitské ulici a jít s dítětem pěšky. Pro zdravého člověka to není problém. Pro pacienta o holích nebo dítě s horečkou už ano.

„Pokud musíte s miminem ke specialistovi a pediatr nestačí, tak musíte dojít na polikliniku. Mně se tam povedlo zaparkovat všehovšudy dvakrát, jelikož je tam na parkovacích místech neustále plno," popisuje Petra Duspivová a pokračuje: „Jednou jsem stála vedle jeepa či nějakého podobného většího auta, které zabralo celé parkovací místo. Takže jsem sotva otevřela dveře – o tom, že jsem chtěla vyndat malou dcerku a odnést ji k doktoru v autosedačce, o tom ani nemluvím, jelikož to vůbec nebylo reálné. Musela jsem jí soukat mezerou mezi dveřmi. Podruhé opět jedno jediné volné místo, ovšem tentokrát tam stálo auto, které řidič zaparkoval dosti nakřivo, takže situace se opakovala. Byla jsem ráda, že jsem dítě škvírou protáhla."

Kvůli takovým situacím se tedy pacienti řidiči musí vzdálit a nechat auto v jiných ulicích. „Vím, že se lehce řekne, zaparkuj nad náměstím. Jenže si představte, že nesete desetikilové dítě, které ještě nechodí, v autosedačce do kopce z náměstí až na polikliniku. Opravdu to není nic, co by zvládla průměrná matka, bez toho aniž by pak na poliklinice nepřemýšlela, jestli nezajít nejdřív na pohotovost s vyčerpáním. Před poliklinikou je pár míst pro invalidy, kdyby se vedle nich udělaly dvě tři místa pro auta s dětmi, určitě by to většina z nás pojízdných matek uvítala," poznamenala Duspivová.
Parkovací místa pro rodiny s dětmi jsou širší, přibližně tak široké, jako pro invalidy. Právě proto, aby mohli rodiče bez problému vytáhnout dítě popřípadě i s autosedačkou. A to tak, aby ho nemuseli rvát škvírou, ale mohli dostatečně otevřít dveře.

Na parkovišti před poliklinikou můžete stát pouze s parkovacími hodinami. Čas je zde vyhrazen na dvě hodiny. „Zavedlo se to zde z toho důvodu, aby zde bylo místo pro skutečné pacienty, ne pro personál. Chytřejší opatření, jak lidem pomoci, se bohužel nenašlo," řekl Deníku vedoucí městské policie Jaroslav Klíma.

Z prostorů, které kolem polikliniky jsou, nebylo možno místa rozšiřovat. Zvolila se tedy ta varianta, aby se do prostoru dostalo co nejvíce vozidel.
„Pokud bude na místě řidič parkovat déle, jak dvě hodiny a skutečně půjde od lékaře, v žádném případě postih nedostane. Pokud má řidič takzvanou botičku, neznamená to, že musí vždy dostat pokutu. Pokud řidič dostatečně vysvětlí, proč na místě stál déle, než dvě hodiny, tak k tomu strážník městské policie také přihlédne," upřesnil Klíma.