Režim parkování na náměstí Republiky v Boru zůstane prozatím beze změn. To znamená, že tam, kde není zaparkování povoleno, a řidiči tam přesto odstaví vozidlo, musejí počítat s tím, že porušují zákon a mohou být sankcionováni policií. K tomu došlo naposledy před 14 dny. Tři šoféři, kteří parkovali u prodejny Josefa Špánka, dostali pokutu 500 korun. „Byli trestáni za to, že si jdou ke mně nakoupit. Před mojí prodejnou totiž chybí značka umožňující parkování, cedule je pouze na protější straně ulice blíže ke kinu,“ vysvětluje podnikatel.

Podle tajemníka borské radnice Jaroslava Havlíčka musejí řidiči využívat stávajcí parkovací místa. „Náměstí je obytná zóna, určitý počet parkovacích míst tu je, ale nová zatím vznikat nebudou, náměstí nemá takové dispozice, aby tu nová místa přibývala,“ řekl. Město prý v minulosti uvažovalo o změnách, plánovalo se dokonce parkoviště před kostelem sv. Mikuláše v prostoru vymezeném řetězy. „Ukázalo se ale, že to nebude technicky možné, pod dlažebními kostkami není dost pevný podklad. A kostky jsme odstraňovat nechtěli,“ vysvětlil Havlíček.

Zvažovalo se i placené parkování, výsadu odstavit auto by měl jen ten, kdo by uhradil městu stanovený poplatek. „Zastupitelé s tím ale nesouhlasili,“ řekl tajemník. Podle Josefa Špánka by mohla parkovací místa vzniknout za kinem nebo na travnaté ploše za budovou policie a pošty. „Současný systém je nevyhovující, každý den odpoledne je náměstí přehlceno auty,“ kritizuje Špánek. Město ovšem v současnosti neplánuje výstavbu nových parkovacích míst.