„Na starém městě hledáme další vhodná místa, kam by sedaly umístit parkovací plochy. Například na křižovatce Zahradní a Rokycanovy ulice. Ale jedná se spíše o jednotlivá místa. Nedá se předpokládat, že by se v centru města a na sídlištích nějak zvýšil počet parkovacích míst,“ vyjádřil se k věci starosta města Ladislav Macák. Město Tachov podle něj chystá změny v parkování na náměstí a přilehlých ulicích. Změny budou záviste na rekonstrukci ulic. Kdy k tomu však dojde, to vedení města zatím přesně neví.

Snahy o alespoň částečném zlepšení situace ve městě však byly. „Před časem chtěl nějaký soukromý subjekt postavit na sídlišti Rapotín parkovací dům. Pak si ale asi nechal udělat průzkum a už se neozval. Veřejnost by asi odradilo, že by se za parkování muselo platit,“ pokračoval starosta. Podobný případ je i na sídlišti Východ. Tam je soukromé parkoviště také poloprázdné.

Největší problémy s parkováním zažívají právě obyvatelé sídliště Rapotín. Přestože je zde hned několik odstavných ploch, zaparkovat někdy vyžaduje pevné nervy a čas. „Sídliště bylo projektováno v době, kdy se nepočítalo s tím, že tady bude tolik aut,“ vidí hlavní problém jeden z místních, Pavel Smolák. „Místa je tady takový nedostatek, že jsme před časem zrušili jedno zdejší pískoviště a udělalo se z něj místo pro osm vozů. Přesto je to pořád málo. Když přijedu domů po osmé hodině večer, jen stěží najdu místo, kde bych mohl ještě zaparkovat. Zcela plná je i odstavná plocha u zdejšího hřbitova. Město už by s tím mělo konečně něco udělat,“ uvedl dále Tachovan.

Podle vyjádření místních městská policie o problému ví a snaží se být v této lokalitě vůči parkujícím řidičům benevolentnější. „Všiml jsem si, že strážníci zde tolerují i částečné stání na chodníku. Zatím se většinou vyřešilo formou domluvy. I mě osobně několikrát požádali, abych přeparkoval. Co strážníkům opravdu vadí, je stání na trávníku. Viděl jsem, jak v některých případech nasazují na kola botičky,“ dodal Pavel Smolák z Tachova.