Ti je také chtějí příští měsíc instalovat na zdejším nádraží. Práce na obnově hodin začaly již v březnu tohoto roku. „V současné době se ale oprava trochu zdržela. Snažili jsme se získat oficiální povolení od vlastníka budovy k namontování hodin,“ řekl Deníku Jiří Bízek, člen občanského sdružení Plzeňská dráha, které stojí za opravou tohoto unikátu. „Hodiny jsme museli rozebrat, opískovat a nastříkat barvou. Také jsme museli slepit rozbité sklo. Nyní už chybí jen zkompletovat pohon,“ pokračoval Bízek.

Tyto hodiny jsou podle něj jedinečné. „Nikdy jsem se s podobnými zatím nesetkal. Také dodnes fungují všechny originální součástky,“ pokračoval nadšenec. Ukazatel času je zvláštní tím, že nemá vlastní pohon. Ten zajišťují stojací hodiny umístěné v kanceláři budovy a s venkovními jsou propojeny převodovým mechanismem. „Jednu součástku z tohoto mechanismu budeme muset přeci jen vyměnit,“ doplnil Bízek.

Nádražní hodiny však nejsou originálem, který by pocházel přímo z Bezdružic. „Tyto jsme dovezli z Hostouně. Instalovat je chceme nejpozději do poloviny července, kdy je v rámci oslav sto desátého výročí zprovoznění trati z Pňovan do Bezdružic, slavnostně odhalíme,“ dodal Jiří Bízek.