Ten byl v závěru loňského roku odvolán z tohoto postu. Sihelská byla vybrána z více než dvaceti uchazečů. Informaci Deníku sdělil starosta města Stříbra Bohuslav Červený. „Rada města Stříbra rozhodla, že novou ředitelkou kulturního střediska se stane Martina Sihelská,“ uvedl starosta.

Do výběrového řízení se přihlásilo více než dvacet lidí. Konečný výběr provedla Rada města Stříbra na svém pondělním zasedání. „Rada se shodla jednomyslně. O vítězce rozhodly její zkušenosti a znalosti v oblasti kultury ve Stříbře. Tím předčila ostatní účastníky výběrového řízení. Předpokládáme, že nové funkce se ujme již začátkem března,“ doplnil Červený.

Kultura pro všechny generace. To je hlavní pojetí, se kterým chce Sihelská uspět v její nové funkci. „Chtěla bych, aby tady byly kulturní akce například pro maminky s dětmi, střední generaci i seniory, kteří by si rádi zašli třeba na dechovku,“ řekla Sihelská. „Také se pokusím získat dotace na úpravu kina a kulturního domu. Chtěla bych objekty minimálně zateplit, jsou zde již stará a nevyhovující okna. Tím by došlo k úsporám. Také bych chtěla zlepšit zázemí pro herce, kteří nyní sídlí v kině v nevyhovujících prostorách," dodala.