Případ převzali tachovští policisté. „Ti se zabývají případem poškození cizí věci, který se stal z 10. na 11. srpna. V ulici V Alejích pomaloval dosud neznámý pachatel různými sprejovými barvami a fixami fasádu levé stěny budovy minerálního pramene několika obrazci a nápisy,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Pachatel poškodil také vedle stojící přístřešek se stolem a lavicemi, pomaloval další tři dřevěné lavičky u budovy minerálky a na blízké dopravní značky namaloval obscénní obrázky.

„Škoda, kterou neznámý vandal způsobil, nebyla zatím vyčíslena,“ doplnila mluvčí s tím, že pachatel čelí podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

Jak ale odhaduje Drahomíra Červinková, vedoucí majetkoprávního odboru Městského úřadu v Tachově, na opravu poničených hodnot bude město muset vynaložit částku minimálně 15 tisíc korun. „Ale to je jen prvotní odhad, konečná suma může být i vyšší,“ uvedla.

Vandalové totiž použili těžko smývatelné a špatně odstranitelné barvy. „Fasáda pavilonu je pomalována červeně a to půjde těžko překrýt. A lavičky jsou popsané nesmývatelnou fixou,“ vysvětlila Červinková a dodala, že pachatelé zanechali svoje výtvory prakticky po celé délce aleje. Pomalovány jsou kameny a další místa.

S opravou poškozeného majetku zatím město počká. „Právě tento měsíc by se k Minerálce měla instalovat kamera městského kamerového systému. Takže poničenou fasádu a mobiliář budeme opravovat, až bude kamera funkční. Pokud bychom vše opravili ještě před instalací, mohli by vandalové zaútočit znovu. Takhle už bude Minerálka pod dohledem,“ uvedla vedoucí odboru s tím, že lokalita se terčem vandalů nestala poprvé.

V minulých letech už sprejeři řádili na Minerálce několikrát, poškození z tohoto víkendu je však markantnější než v minulých letech.