„Požádali jsme město Stříbro, aby nám tuto službu zajistila tamní městská policie. Zatím nemáme zásadní problémy, ale chceme jim trochu předejít. Strážníci by dohlíželi především na dodržování vyhlášek, na veřejný pořádek a na běžné dění v průmyslové zóně a našich obcích,“ uvedl starosta Kostelce František Trhlík s tím, že předmětem dohledu bude především chování zahraničních dělníků ubytovaných v obci a okolí.

Podobně jsou na tom v sousedních Kladrubech. „Nemáme tady sice žádnou ubytovnu, ale dělníci jsou ubytovaní různě v bytech či rodinných domech. Ve městě je pak větší pohyb lidí. Naštěstí jsme žádný větší problém ještě neřešili, tu a tam se ale něco objeví, nejčastěji třeba rušení nočního klidu,“ sdělila starostka Svatava Štěrbová.

Strážníci by měli začít více dohlížet na pořádek v obou obcích od ledna. Není ale jisté, že se tak skutečně stane. „Abychom mohli pro Kostelec a Kladruby tuto službu zajistit, musí mít naše městská policie třináct strážníků. Zatím jich máme pouze sedm,“ řekl Deníku starosta Stříbra Karel Lukeš. Město sice nadále nabírá nové lidi do řad městské policie, ale neúspěšně. „Zatím se nám zájemci příliš nehlásí,“ dodal starosta.