VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Peníze získá nadace a postižený kamarád

CHODOVÁ PLANÁ - Zakladatel Naděje pro život Jaroslav Vacata odpovídá na otázky, na které čtenáři chtěli znát odpověď

1.7.2008 13
SDÍLEJ:

Návrh plakátu zvoucí na koncert.Foto: Naděje pro život

Víkend plný hvězd aneb Pomáhejte s námi je název charitativní akce, kterou pořádá na zámku v Chodové Plané Naděje pro život. Druhý červencový víkend by se zde měly sejít tři desítky umělců a tisíce návštěvníků. Pořádání, na Tachovsko takto neobvykle veliké akce, vyvolává řadu otázek na které odpovídal zakladatel naděje pro život Jaroslav Vacata.

Od kdy akci připravujete?
Od března. Úmysl pořádat takovou akci byl od prosince loňského roku. Samotný podnět vlastně přišel z řad umělců. Zaslali jsme jim e-mail o založení našeho sdružení s dotazem, zda jsou ochotni podpořit Nadaci pro transplantaci kostní dřeně a oni souhlasili.

Kolik lidí se podílelo na přípravách?
Celkem pět lidí. Všichni s občanského sdružení Naděje pro život, kteří bydlí v Plané a Chodové Plané.

Jak se vám dařilo získat pro tuto akci umělce jako Petra Kotvalda, Maxim Turbulenc, nebo Evu Pilarovou?
Dobře. Byl jsem mile překvapen jejich reakcí. Oslovovali jsme přímo jednotlivé zpěváky a ne jejich agentury. Důkazem vzájemné spolupráce je i umístění informací o Víkendu plném hvězd na jejich internetových stránkách.

Budou vystupovat za honorář?
V naprosté většině jsme se dohodli pouze na úhradě dopravy. Někteří pak vystoupí za snížený honorář.

S pořádáním takovéto velkolepé akce jsou spojené nemalé investice…
Aby vše dopadlo dobře, bylo nutné investovat částku přesahující jeden milion.

Kde se dají takové peníze získat?
Převážná většina je od reklamních partnerů. Je to něco za něco. My jim poskytneme prostor pro reklamu, oni nám dají finance. Byli to hlavně partneři, kteří s Nadějí pro život spolupracovali už na březnovém charitativním galavečeru.

Kam půjdou peníze získané ze vstupného?
Větší díl získá Nadace pro transplantace kostní dřeně a další část v řádu tisíců korun bude poskytnuta rodině Petra Salaye z Chodové Plané, který už dva roky leží po nehodě doma v komatu. Rodina chce peníze použít na vybudování bezbariérového přístupu. Kdyby Petr neležel, tak by nám určitě pomáhal.

Jakou předpokládáte účast?
Přes deset tisíc lidí. Pro vstupenky si volali zájemci i z Moravy a také pořadatelé dětských táborů. Zamlouvají si vstup i různé fankluby umělců, jako fanklub Petra Kotvalda nebo Šárky Vaňkové.

Jak bude v tom případě řešeno parkování?
Z toho mám zatím trochu obavy. Řešit to budeme za spolupráce s policií v přilehlých ulicích a přislíbenou máme možnost parkování na střelnici.

Hodně lidí si vyžaduje velké nároky na organizaci. Co když se někomu udělá na koncertě nevolno?
Pro takové případy máme objednány dva sanitní vozy a stan první pomoci. A na bezpečnost bude dohlížet bezpečnostní agentura.

Odřekl někdo z umělců už potvrzenou účast?
Nikdo z uvedených na programu účast neodřekl. Michal David, Petr Kolář a Hana Zagorová se omluvili už při prvním oslovení, že mají termín obsazený. Máme s jejich účastí počítat v příštím roce.

Co byste vzkázal lidem, kteří pochybují o uskutečnění koncertu?
Po úspěšné organizaci březnového charitativního galavečeru, na kterém vystoupili Petr Muk, Maxim Turbulenc a další známí umělci, nemusejí mít obavy, že se jedná o podvod. Ať se příjdou podívat a podpořit smysl této akce.

Komu chcete poděkovat za spolupráci na přípravách a významnou pomoc?
Hlavně všem umělcům, co na koncertu vystoupí. Za přípravu vstupenek, plakátů a propagačních materiálů Miroslavu Kňourkovi, obecní radě městysu Chodová Planá a starostovi Janu Volnému za pronájem místního zámku, Josefu Heřtovi za finanční podporu. Dobrovolným hasičům z Drmoulu, záchranné službě Plzeňského kraje. Skupině Maxim Turbulenc za zhotovení audioklipu pro regionální rádia a také redakci Tachovského deníku.


Program víkendových vystoupení umělců a ceny vstupného najdete v Tachovském deníku na straně servisu.

Autor: Antonín Hříbal

1.7.2008 VSTUP DO DISKUSE 13
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na snímku hlasoval Plzeňan Marian Bradáč, který v jedné z komisí také zasedal coby místopředseda.

Starostům se nevedlo, vyhrál jen jeden z nich

Rozkvetlé třešně u Těchlovic.
12

Síla přírody: ohořelé větve rozkvetly

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Plzeň - Personál prodejny a ostraha zákaz vstupu popřely.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Horní Kozolupy – Jako jediná strana v celém okrese dokázala KSČM v parlamentních volbách v roce 2013 získat přes padesát procent hlasů. Konkrétně 50,84%. Komunisté vůbec měli ve všech volbách v této obci na růžích ustláno.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení