Sedm štěňat labradora někdo vyhodil o Velikonocích na Tachovsku. Vyhladovělá a žíznivá byla nalezena u frekventované silnice, naštěstí je nesrazilo žádné z projíždějících aut. Zvířata skončila v psím útulku, ale už začnou být vydávána zájemcům. Po pachateli pátrá policie.

„Štěňata spatřil myslivec, který jel z lesa, u silnice mezi Rozvadovem a Přimdou, u rybníka Václavák. Naštěstí se mu je podařilo nalákat na lesní cestu a i s pomocníkem, kterého si přivolal, je díky krmení udrželi dál od komunikace, takže je nic nesrazilo,“ řekl Deníku Karel Bobál ze Záchranné stanice živočichů Studánka. Dodal, že nálezci přivolali policii a ta se obrátila na něj. Podařilo se mu všechny psy pochytat a převézt do Psího domova Nora.

Zdroj: Karel Bobál

„Psi, kterým je dle mého odhadu kolem sedmi měsíců, jsou vyhublí, byli vyhladovělí, žízniví, začervení. Můj názor je, že je někdo vyhodil dál v lese a oni došli k silnici,“ myslí si Bobál. Vzhledem k tomu, že zvířata nemají čipy a že se ani poté, co se případ dostal na veřejnost, nepodařilo vypátrat majitele malé smečky, nevylučuje, že labradory vyhodil na Tachovsku někdo ze sousedního Německa.

To, že pachatel zatím uniká, potvrdila Deníku i policie. „Dosud nebyl vypátrán,“ uvedla v úterý policejní mluvčí Barbora Šmaterová s tím, že policie se případem dále zabývá. Právní kvalifikace dosud nebyla stanovena.

Pejsek Míša byl krutě týrán
Trpěli psi, umřelo kotě i jehně. Tyranů zvířat vloni v kraji přibylo

Smečka v psím útulku dlouho nepobude. „V úterý k nám přijela paní veterinářka, která je mimo jiné očipovala, aby mohli jít do nových domovů. Čím dřív půjdou, tím líp, aby měli rodinu. Předávat je proto budeme už od středy. Podle veterinářky není karanténa nutná. Čekat, zda se ozve majitel, v tomto případě není nutné, evidentně se jich zbavil, spáchal trestný čin,“ konstatoval Bobál. Podobné množství vyhozených štěňat není podle něj výjimečné, pamatuje mimo jiné dva roky starý případ, kdy někdo nechal na mrazu pět štěňat nedaleko Mariánských Lázní. Obdobné kauzy jsou známy i z dalších míst západních Čech, např. na Klatovsku takto muž vyhodil na pole jedenáct štěňátek. Než je našli, pět zemřelo. Chovatel dostal podmínku.