Tak se nazývá formulář, který bude odevzdán na Ministerstvo spravedlnosti, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo práce a sociálních věcí a Parlament České republiky.

Vladimír Bočan, člen zastupitelstva, měl před několika týdny myšlenku, kdy by chtěl navrhnout zákaz podomního prodeje v Tachově: „Dle mého názoru už tak lidem ubývá soukromí, každý má schránku plnou letáků. Podomní prodej je spojován s další problematikou, jako je třeba psychický nátlak. Tento společenský jev by měli úředníci řešit rychle a vypracovat například vyhlášku jako v jiných městech. Vždyť jde hlavně o ochranu seniorů."

Předváděcí akce a smlouvy na nich uzavírané patří k nejproblema­tičtějším formám prodeje u nás. Manipulace, nátlak, ponižování a agrese zástupců společností vede k tomu, že si senioři často koupí zboží, které nepotřebují ani nechtějí. Produkty jsou navíc často nekvalitní a nesmyslně předražené. Splácení horentních sum prohlubuje bídu seniorů a je jednou z příčin, proč je na více než 70 000 důchodců uvalena exekuce.

Gabriela Jägerová