Ač by se v dnešní době mohlo zdát, že tato hra již není v kurzu, opak je pravdou. Na turnaj se dostavilo osmnáct hráčů z řad dětí i dospělých.

„Máme tři kategorie: mateřskou školku, první stupeň základních škol a dospělé. Hraje se šest her po deseti minutách. Nehraje se na vítěze jednotlivé hry, ale na body. Každý hráč si tedy sbírá dobře spojené obrázky a z těch se sčítají body. Navíc se všichni střídají u různých stolečků, tudíž se nehraje se stále stejným pexesem,“ vysvětlili pořadatelé. I samotné kartičky pexesa čítaly několik kategorií vzhledem k věku všech účastníků. „Jsou tady jak malinké děti, tak i dospělí. Proto je to vždy adekvátně k věku.“

Pro vítěze turnaje, který trval přibližně dvě hodiny, byly připraveny sladké odměny. O výsledcích budeme informovat v tomto týdnu. Sobotní odpoledne nebylo až tak o vítězství jako spíš o tom zahrát si pexeso se svými kamarády a známými. Došlo i na zajímavý rodinný souboj manželů či maminek, které původně pouze přivezli své děti. „Když rodiče přivedou své děti, tak se je vždy snažíme trochu umluvit aby si zahráli také. Většinou to moc úsilí nestojí a rádi se připojí,“ s úsměvem dále řekla pořadatelka.