Příjemé a sluneční odpoledne dvěma stovkám návštěvníků ještě více zpříjemnila řada kapel a a souborů. „Letos jsme se rozhodli dát příležitost všem, kteří chtěli lidem předvést něco ze svého umění,“ informovala nás Božena Vaňková, ředitelka Městského kulturního střediska Tachov, kterté akci uspořádalo spolu s pivnicíNa koupališti. U zrodu akce stál její provozovatel František Matoušek. „Tato myšlenka vznikla v době, kdy se u nás konaly country večery. Nechtěli jsme ale, aby vše bylo pouze právě ve stylu country, a tak je tady všehochuť. Jenom mi tu chybí nějaká tvrdší muzika. Představovali jsme si, že v tomto stylu právě Piknik zakončíme. Bohužel, žádná taková kapela se nedostavila, ačkoli jsme vše pořádně zpropagovali,“ zalitoval Matoušek.

Na pódiu se natěšeným divákům postupně představily Dechový orchestr mladých Základní umělecké školy v Tachově, Tachovský dětský sbor, Tachovský ženský sbor, Studánecká sešlost, Vysoká Tráva z Horšovského Týna, Starší páni z Tachova, Ledecká dudácká muzika, Foxtrottels Broumov. To nejlepší ze svého umění vytáhli i Rytíři z Tachova, skupina historického šermu Zlatý grál, PUDETO, eskamotér Žolík a kroužek aerobiku při Domě dětí a mládeže Mraveniště Tachov. Jeho ředitel, Josef Kožnar, celý program moderoval. „Hodně to oživil,“ pochvalovali si nadšení diváci. „Takových akcí, kdy si člověk pořádně odpočine, by mělo být co nejvíc. A je to paráda.

Vše se povedlo, i počasí,“ zářil spokojeností David Růžek, který na koupliště dorazil s celou svoji rodinou. „Mně se nejvíc libili Pat a Mat.Ataky, že se můžu vyřádit na prolézačce a houpačce,“ usmíval se jeho pětiletý syn Radek.